Gazdasági vagy műszaki?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, és nem tudom, hogy hova menjek tovább.

A gazdasági és a műszaki irányok között gondolkodom.

Matek jól megy, szeretem is. Angolból, fizikából és infóból is jó vagyok. Egyedül a töri az, amivel bajaim vannak, de inkább a magolós részével.

Műszakin a mérnökinformatikus vagy a villamosmérnöki képzések érdekelnének.

Gazdaságiról kevesebb fogalmam van, nem tudnék konkrét szakot megnevezni, de foglalkoztat a világ működése.

Ti mit ajánlotok? Melyik az érdekesebb? Tapasztalatok is érdekelnek.

Manapság melyikkel könnyebb elhelyezkedni, melyikkel lehet jobban keresni? És hol mennyit kell tanulni, melyiket lehet könnyebben elvégezni?

Esetleg tudnátok szakot is írni?



2017. máj. 18. 13:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem tudok programozni.Egyetemen megtanítják az alapokat, de jelenthet-e ez valami hátrányt az elején? Kezdjem el tanulni?
2017. máj. 18. 13:46
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Számos aspektusból meglehetne közelíteni a kettőt, az meg teljesen szubjektív hogy kinek mi az érdekes. Én a BGE-n tanulok Kereskedelem és Marketinget, tehát személyes tapasztalatom csak a gazdasági képzésekkel kapcsolatosan van. Számomra ez érdekes hogy a gazdaság működéséről, felépítéséről, logisztikáról, marketingről, pénzüggyel, számvitellel, adókkal kapcsolatosan dolgokról stb. tanulok. Én szeretem, de valakinek meg ez unalmas. A gazdasági képzéseken jellemzően jóval magasabbak az állami ponthatárok mint a műszaki képzéseken, viszont általában "könnyebb" elvégezni egy gazdaságit, mint mondjuk egy műszakit. Könnyebb alatt értem hogy kevesebb a szivatósabb tárgy, enyhébbek a teljesítési követelmények, jobban emészthető a tananyag. Azonban ha műszaki területet nézzük akkor a legtöbb mérnökből hiány van, így friss diplomával is könnyen juthatsz munkához, és a fizetésed sem lesz kevés. A mérnökinformatikus egy nagyon szép és jó szak, már ha eltudod végezni. Rengetegen buknak ki, ide nem elég az hogy érdekel az info. Az még önmagában nem gond hogy nem tudsz programozni, de kérdéses hogy elég lesz-e az elsajátításhoz az az idő amit egyetemen erre ráfordítanak. A villamosmérnöki sem gyerekjáték, onnan is hullanak ki szép számmal, de azért nem elvégezhetetlen. Igazából semmi sem az, ha elég szorgalmas vagy, kitartó és van affinitásod az adott szakhoz, akkor onnantól már csak rajtad áll. Ha viszont úgy érzed hogy rosszul választottál, akkor ne félj váltani, még mindig jobb 1 évvel tovább tanulni, valami olyat ami érdekel, mint szenvedni valami olyannal 3-4 évig amit ki nem állhatsz. Utolsó jó tanácsként meg még azt mondanám hogy ne az járjon a szemed előtt hogy melyiket könnyű elvégezni, és emellett hol van még magas fizu is. Fontos hogy olyat válassz amit szeretsz is majd csinálni a jövőben, persze ebből meg is kellesz élned, tehát érdemes nézegetni az átlagkereseteket, de egyedül erre nem szabad hagyatkozni. Sok minden meg csak azon múlik hogy mennyire tudod érvényesíteni a gyakorlatban megszerzett tudást, és hogy mennyire tudod eladni magad. Szakajánlásként én még esetleg a gazdaságinformatikát emelném ki neked, mert abban ötvöződik a gazdasági meg az info. Vagy esetleg a műszaki menedzser, abban meg a gazdasági és a műszaki.
2017. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
A villamosmérnöki adja a legkomplexebb tudást ezek közül, de meg is kell szenvedni érte rendesen. Elhelyezkedni 1-2 hét alatt el lehet vele.
2017. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom leginkább attól fog függeni a választásod, hogy várhatóan hány pontod lesz, nem?


Gazdasági képzés az jó és érdekes, magas az államis ponthatár, de fizetősön is megéri elvégezni. Nemzetközi gazdálkodás, pénzügy és számvitel, gazdálkodási és menedzsment elég jó szakok. (BGE, BCE)


Mérnökinformatikus képzés az is jó. Elég jó a képzés a ÓE-n és PE-n. A BME-nek hírneve nagyobb, mint a képzés minősége, ezen a szakon. Ezen a szakon a hallgatóknak csak nagyon kis része 10-20%-a végzi el az egyetemet 3,5 év alatt, a 30-40%-a 5-6 év alatt és több, mint az 50%-a sosem szerez diplomát a BME-n.

Jelenleg a BME mérnökinfó képzése csak az állami féléveidet fogyassza leginkább, legalábbis a hallgatók túlnyomó többségénél, pedig a legjobbak kerülnek be.

Ezért írtam, hogy túl kockázatos a BME ezen a szakon, jobban jársz, ha másik egyetem felé orientálódsz ezen a szakon.

2017. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp mérnökinfó, elhelyezkedés és potenciális kereset terén is veri az összeset.
2017. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Villamos mérnök vagy informatikus. Nem lesz egyszerű menet de megéri minden belerakott perc.

Legpiacképesebb szakmák ezek jelenleg.

2017. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!