Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy pénzügy-szá...

Miért van az, hogy pénzügy-számvitel, vagy egyéb gazdasági szakirányban elvégzett egyetemi diploma mellé a munkáltatók kötelezően elvégeztetik a mérlegképes könyvelői szakok közül, valamelyik szakírányt, legtöbb esetben a vállalkozási szakirányt?

Figyelt kérdés

2017. máj. 19. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

azért mert alapjában a pü-számvitel nem ér sokat, nem a lepontozás végett írom, de a mérlegképes könyvelő - és az ehhez tartozó szakirányok - azok amelyek többet érnek. Jelenleg gazdasági szakon vagyok gimiben és nekünk azt ajánlotta a tanárunk, hogy nem érdemes ezzel főiskolára menni, mivel a mérlegképes könyvelőt mindenhol kérik.. és előbb felvesznek ezzel, mint a diplomával.

Igazából ez az alapja mindennek, ha csak nem turizmus meg ezek érdekelnek :) de akkor úgy sem pénzügyre mész..

Viszont elég telített a szakma, négyesekkel nem jutsz be. Én sem, de nem is ez érdekel :) Óvónő szeretnék lenni, de azért a mérlegképest megcsinálom.. sose tudhatja az ember :)

Sok sikert mindenhez!

2017. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Első hülyeségeket beszélsz.. a pénzügy számvitel szakhoz alapból megkapod a mérlegképest (jobb helyeken). A szak jóval többet foglal magában, mint a könyvelés; aki csak könyvelni akar az menjen okj-ra.


Az pedig, hogy a pénzügy számvitel nem sokat ér megint nem igaz, sőt.. ez az egyetlen értelmes gazdasági szak az alkalmazott közgazdaságtanon kívül. Egy pénzügy számviteles akármilyen gazdasági pozícióban megállja a helyét, más gazdasági szakokról nem mondható el ugyanez.

2017. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

akár lehet igy is nézni :)

de irreális a ponthatás, több embert kell felfenni - mert tapasztalat - hiszen ilyen ponthatárral az jut be aki biztos képes magolni.. az értelmesebbek nem. Látom, ebben élek :)

Életlen és gondolkodás képtelen közgazdászokra nincs szükség.

2017. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Akinek megvan a 460+ pontja az nem értelmes? Ennél butább indokot rég hallottam..:D Én is psz-es vagyok állami helyen és érettségin emelt matekkal+emelt angollal lett meg a 467 pontom. Kíváncsi lennék, hogy magolnád be ezt a két tárgyat..


Egyébként meg aki nem bír el egy szimpla érettségivel az minek akarna psz-re menni? A vizsgákra többet tanulok mint amennyit az érettségire tanultam:D

2017. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Másfél hete tettem le az emelt matekot :D

Illetve emelt történelmet, és van előrehozott informatika érettségim. És felvettem a bioszt, hatodik tárgynak. Szóval azért nem hinném, hogy nem bírok el egy érettségivel :D

És de hidd el, akinek 400 felett van a pontja azoknak a 80%-a nem értelmes, csupán magol.. :)

2017. máj. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha letettél egy emelt matekot és egy emelt törit és így sem lett meg a pontod akkor háát.. a két emelt eleve 100 pont, a maradék 350 pont (450 a pont pszre azt hiszem) meg duplázással annyit jelent, hogy kb 87,5%-ot kellett elérned mind a kettőből, ami nem azt mondom, hogy könnyű, de ha tényleg okos vagy és szorgalmas, össze lehet hozni. Egyébként meg kétlem, hogy matekból emelteztél, mert akkor tudnád, hogy a matek éppen az a tantárgy amiből nem nagyon lehet magolni, az mutatja meg a leginkább ki mennyire "okos".



Az pedig hogy kolleltíven lebutázol mindenkit, akinek összejött psz-re a pontja, csak azért mert neked nem jött össze téged minősít..:)

2017. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

445 pont korul mozgok :) plussz minusz par.

A szobelitol fugg. Szoval ne ketelkedj :) de ha osszejonne se arra mennek majd a kerdezo is rajon

2017. máj. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%

67%-os, akkora blődségeket írsz, hogy azt már fájdalmas olvasni...

A tanárodnak egyáltalán nincs igaza. PSZ-en a diploma mellé kapod a mérlegképeset. Sima okj-val max könyvelni mehetsz el, de más, komolyabb, komplexebb feladatokat már nem tudnál elvégezni vele (egyrészt azért, mert a tudásod sincs meg mögötte). Azt pedig megnézném, hogy egy nemzetközi vállalathoz, ahol elvárás a diploma, hogyan vennének fel sima okj-val... :D

Mérlegképeset pedig azért kérik mindenhol (ahol könyvelni kell...), mert csak ilyen végzettséggel állíthatsz össze beszámolót. Ez egyszerűen törvényi előírás, nem a munkáltatók heppje...

Középiskolában én is 4-es voltam mindenből, mégis bejutottam a BGE-re és időben elvégeztem, diploma megszerzése után pedig azonnal a szakmámban találtam helyett, versenyképes fizetéssel, most pedig az msc-t csinálom munka mellett.

Attól, hogy neked nem sikerült bekerülni, nem jelenti azt, hogy másnak sem fog, vagy nem fogja elvégezni. Te pedig hiába végzed el a mérlegképeset, a popódat kitörölheted vele, ha nincs benne tapasztalatod.


A ponthatár pedig drága szeretett kormányunk miatt irreális... Én pont abban az évben kerültem be a képzésbe, amikor megszüntették az állami helyeket, majd következő évtől vezették be a kötelező minimális ponthatárt.

A magas pontok megszerzése pedig nem magolás kérdése. Ahogy a szakon sem fogsz bennmaradni, ha csak magolni tudsz. Igenis kell hozzá egy gondolkodásmód, amit el kell sajátítani.


Az érettségi pedig nem kihívás, mindenki más megtette előtted is. :)


Egyszerűen szánalmas a hozzáállásod az élethez és ehhez a szakmához. Undorító az a nézőpont, amit képviselsz.

2017. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Még valami, ami elég nevetséges egy olyan szájából hallani, aki még életében nem dolgozott ebben a szakmában egy napot sem:


Nagyon is keresett szakma, igen szép fizetéssel. Ha van elég eszed és talpraesettséged olyan szintekig juthatsz el, amiről álmodni sem mernél.

2017. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11%
"És de hidd el, akinek 400 felett van a pontja azoknak a 80%-a nem értelmes, csupán magol.. :)" Ilyet azok szoktak mondani, akik 400 pontot se bírnak összehozni.;)
2017. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!