Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem megyek be emelt írásbel...

Ha nem megyek be emelt írásbelire, akkor mik a következményei?

Figyelt kérdés
Ez feltételes, csak érdekel. 2 tantárgyból emeltezek (biosz-kémia), és ugye 6 tantárgy. Ha orvosira jelentkezek kötelező mindkét tárgyból az emelt. Ha mégsem megyek el az egyik emeltem írásbelijére, akkor szóbelin kiegyenlíthetem azzal hogy pl. több tételt húzok, vagy akkor úszott a egész érettségi? Ismétlem, nem akarom megcsinálni, csak érdeklődök.
2017. máj. 19. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha az írásbelire önhatalmúlag nem mész be akkor javítóérettségire utasítanak. Nem válthatod ki két szóbelivel (ezt csak extrém esetben engedi a kormányhivatal).
2017. máj. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem mész el az írásbeli vizsgára, érvénytelen a vizsgád, mert jelenesetben a vizsga írásbeli+szóbeli részből tevődik össze, és ebből a két részből lesz egy jegy.


Ahhoz, hogy valaki csak szóbelizhessen, egy szakértő vélemény szükséges, amiben le van írva, hogy írva, hogy a vizsgázó, kérelmezheti, hogy az írásbeli vizsgát, szóbeli vizsgával válthassa ki. Ebben az esetben a vizsgázónak dupla tétel, kell húznia a szóbeli vizsgán.


Amennyiben vizsgázó szeretne élni, azzal a jogával, hogy a szóbeli tétellel válthassa ki az írásbeli vizsgáját, az érettségi vizsgára való jelentkezéskor, szükséges írnia egy kérelmet, amiben leírja, hogy az írásbeli vizsga alól mentesülni szeretne, és helyette szóbeli vizsgával szeretné kiváltani az írásbeli vizsgát.


Természetesen a mentességi kérelemhez csatolni szükséges a szakértői véleményt, amiben le van írva, hogy neked van jogod írásbeli alól mentességet kapni, illetve az is le van részletesen írva a szakértői véleményben, hogy mivel indokolják azt, hogy a vizsgázó élhessen, ilyen fajta lehetőséggel.


Amennyiben megírta a vizsgázó a mentességi kérelmet és mellékelte hozzá a szakértői véleményét, akkor annak a középiskolának az igazgatója, amelyik középiskolával tanulói jogviszonyban állsz elfogadja, vagy nem fogadja el a mentességi kérelmet. Amiről a vizsgázónak egy határozatot fog küldeni és részletesen leírja benne, hogy miért fogadja el a kérelmet, vagy adott esetben miért tagadja meg a kérelmet.


Amennyiben az illetékes Kormányhivatalban jelentkezik a vizsgázó érettségi vizsgára, abban az esetben is ugyan ez a folyamat, amit már fentiekben leírtam, de itt az érettségi ügyekkel foglalkozó ügyvezető igazgató fogja kiállítani a vizsgázó számára a határozatot.


A gyakorlat azonban azt igazolja, hogy a beadott mentességi kérelmekre, elfogadó határozatot szoktak kiállatni, ugyanis bizonyára ezek nyújtanak be ilyen mentességi kérelmet, akiknek a szakértői véleménye, annak tényleges jogát alátámasztja.


Nagyon csekély százalékban szokták elutasítani a mentességi kérelmet, általában ha elutasítják annak oka az, hogy a vizsgázónak lejárt szakértői véleménye. Ebben az estben még egyéb jogaszályok léphetnek életbe.

2017. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!