Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvettek egy egyetemi...

Ha felvettek egy egyetemi képzésre és beköltözök a kollégiumba is, de 2 félévig nem járok be órákra és nem vizsgázok le, csak diákmunkát végzek, aztán kiíratkozom és újrafelvételizem egy másik szakra, annak milyen következményei lesznek?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott, nappali tagozatos képzés, de

tévedésből rossz szakot jelöltem, viszont az adott városban szeretnék élni, nem tudok még egy évet várni, albérletre nincs pénzem, diákmunkára pedig szükségem van. Jöhet privátban is.


2016. júl. 31. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt fogyni fognak az állami féléveid. Másrészt egyáltalán nem biztos, hogy bekerülsz koliba, általában nagyon nagy túljelentkezés van. Ha be is kerülsz első félévben, második félévben sok helyen már nem szociális alapon lehet bejutni, hanem tanulmányi átlag alapján, az neked nyilván nem lesz túl jó.

Ha pedig ezeket mégis sikerül megoldani, akkor félév végén fizetheted ki a bukott krediteket. Ha nem veszel fel egy tárgyat sem, akkor pedig szerintem passzívra tesznek, tehát se diák, se koli.

2016. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha két félév után hagyod ott az adott szakot akkor ki kell fizetned a képzés díját.
2016. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyél fel tárgyakat a biztonság kedvéért, ha igaz lenne, hogy passzívra tesznek, ahogy az első írta... (mondjuk nem tudom mennyi valóságalapja van)

Ha utána továbbtanulsz, nem kell azonnal fizetned.

2016. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Mennyi valóságalapja van"... Annyi, hogy két egyetemre is jártam, és mind a kettőnél így volt. Egyébként ajánlom a tanulmányi és vizsgaszabályzat alapos áttanulmányozását még alapesetben is, ha pedig trükközni szeretnél, akkor mindenképp.
2016. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!