Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lehet jog után pszicho...

Érdemes lehet jog után pszichológiát tanulni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 22. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a konkrét célod a joggal, a pszichológiával vagy a kettővel együtt. Így ezen információ nélkül azt tudom mondani, hogy annyira nem érdemes, mert a jog is rohadt hosszú, a pszichológia is rohadt hosszú, mindkettőből szakirányú képzések vannak még az egyetem után, mindkettőt úgysem tudod végigcsinálni. De ha mondjuk csak az alapképzést akarod megcsinálni pszichológiából, mert érdekel, és mert úgy gondolod, hasznosíthatod a jogi pályán, az nem hülyeség. Ha pedig pszichológus szeretnél lenni, felesleges macera és szenvedés a jog is, ha ez az irány érdekel a pszichóban, akkor igazságügyben vagy büntetés-végrehajtásban érdemes elhelyezkedni.
2017. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Jogos a meglátás. Leginkább a bírói és ügyészi hivatások érdekelnek. Ezek felé igyekszem orientálódni.


A pszichológia esetében csak alapszakra gondoltam, úgy vélem sokat segítene az emberek kiismerésében.


Amely az igazságszolgáltatás, törvénykezés területén elég komoly előnyt jelenthet.

2017. máj. 22. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Én elvégeztem már a BA-t, és elmondom, hogy semmit sem segít abban, hogy "kiismerd az embereket".
2017. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tomala ***** válasza:
A másoddiploma viszont pluszpont a bírósági felvételi eljárásban. Gondolom, az ügyészségnél is.
2017. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!