Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri pszichológiát tanulni?

Megéri pszichológiát tanulni?

Figyelt kérdés

Nagy álmom, hogy saját praxisú pszichológus lehessek.

Kicsit utánanéztem, és arra jutottam, hogy a 6 féléves alapképzés + 4 féléves mesterképzés után az embernek szakosodnia kell, mellette munkát vállalni, gyakorlatot szerezni; ezen kívül tanfolyamokat végezni akár önköltségen is és mindezek után egy 3 éves pszichoterapeuta képzést is el kell végezni egy saját praxis indításához (ami nem mellesleg számomra az álommunka, és nagyon jól is fizet).


Mindez alsóhangon 10 év (nagyon sok idő nagyon rossz megélhetéssel).


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megéri? Át lehet ezt vészelni? Esetleg ha lenne valaki akinek hasonló alképzelései voltak és tudna tanácsot adni az nagyon jó lenne.


Jelenleg 10.es vagyok, és szerintem itt az ideje hogy eldöntsem hogy megéri e az álmom után menni, vagy jobban megéri feladni és elmenni pl programozni még úgyis hogy utálom a matekot.



2017. jan. 16. 02:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megérné, ha álommunkád lenne + jól is keresel vele. De ez nem ilyen egyszerű. A pszichoterapeuta képzés eleve több százezer Forint. Az egyetemen magas a ponthatár erre a szakra, szerintem két emelt érettségi nélkül lehetetlen bejutni. Stb
2017. jan. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem éri meg, és pont ezért fontos, hogy mennyire gondolod komolyan. Sajnos sokszor feladásokkal jár, ha az ember az álmait akarja megvalósítani. Ha úgy érzed, hogy érettségi után tíz év múlva bánnád, ha nem lennél ott, és végső soron ez neked - személyesen - megérné, valószínűleg, ha benne leszel, nem úgy fogod megtapasztalni, hogy ez tíz év az életedből, mert azt érezhetnéd, hogy egyre közelebb vagy a célodhoz,és azt is tanulhatnád, ami érdekel. Ha máshogyan is el tudod képzelni az életedet, és ez csak olyasmi , amivel szívesen foglalkoznál, érdemes mérlegelni, hogy pontosan milyen munkát szeretnél. Például akkor sem ajánlom a pszichológiát, ha nem érdekel más területe vagy ha nem szeretnél kifejezetten embereken segíteni a szakmádban. Ezeket neked kell eldöntened, végső soron mindenért meg kell majd küzdeni, akkor is, ha pszichóra mész, akkor is, ha máshova.

Egyébként annyira nem nehéz bejutni, mert angolt is lehet vinni például, amiből az emelt és a közép is gyerekjáték, és ha emeltezel mellé még bioszból, ami szintén nem bonyolult, és ha megvan a 85-ös átlag, már a tiéd a világ. :D

2017. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A bejutásban nem látok akkora problémát, idén szeretnék felsőfokú angol nyelvvizsgát, aztán előrehozott angolt jövőre, és érettségikor 4 tantárgy közül az egyikből leemeltezni nem kellene akkora nehézséget okozzon.

Köszönöm a válaszokat, mérlegelek majd. :)

2017. jan. 16. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra vigyázz, hogy angol emeltet és nyelvvizsgát együtt nem vihetsz, de ha két emelted lesz, ez nem fog problémát jelenteni.
2017. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem éri meg.
2017. jan. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire vagy elhivatott. Én egy emelttel és két nyelvvizsgával bőven bőven bejutottam, úgyhogy nem lehetetlen. Tény, hogy sok idő és valószínűleg költséges is lesz (már most el szeretnék kezdeni dolgozni egy kicsit és félretenni, hogy majd ne a szüleimnek kelljen mindenféle külön szakosodásért fizetni), de nekem ez az álmom, ez érdekel. Első éves vagyok, de eddig minden percét élvezem, és már belelátunk, hogy mennyire sok irányba el lehet vele indulni a későbbiekben. Tied a döntés, hogy mennyire szeretnéd. Szerintem ha már eljutsz oda, hogy elvégezel akár 9-10 évet, és terapeuta leszel, nagyon is meg lehet belőle élni. Mérlegelj. Azt is vedd figyelembe, hogy például a szülők mennyire tudnak esetleg segíteni ilyen hosszútávon (nekem anyagilag valószínűleg nem túl sokat- pl a képzések kifizetése- de tudom, hogy akármeddig lakhatom itthon és segítenek amiben csak tudnak).
2017. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!