Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakmunkás bizonyítványt...

Szakmunkás bizonyítványt hogyan számíthatnak be levelezős/esti érettségi kurzusba?

Figyelt kérdés
Olvastam egy levelező tanfolyamot indító oldalon hogy aki levelezőn érettségit akar tenni, annak beszámíthatnak szakmunkás bizonyítványt is. És nem igazán vagyok benne biztos, hogy most hogy számíthatják be (ezt nem írták le sehol az oldalon)? Tantárgyanként, vagy a négy év helyett kevesebbet kell "járni"? Hallottam azt is, hogy akinek van OKJ s szakmunkása, annak csak két évet kell pótolni, nem igazán értek ezekhez,mert igazság szerint a páromnak kellene. A választ előre is köszönöm!
2010. máj. 17. 15:11
 1/2 anonim válasza:
Ha letette a szakmunkás vizsgát, akkor a gimiben 4 év helyett csak 3 évet kell tanulnia. Mindennek az a feltétele, hogy jelentkezés után különbözeti vizsgát kell tennie. Vagyis matek, magyar, fizika, történelem tantárgyakból szóbeli v. írásbeli vizsgán mérik fel, hogy a tudása eléri -e az iskola álltal követelt 9. évfolyam végi szintet.
2010. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!:)
2010. máj. 18. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!