Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljam meg a tételeim...

Hogyan tanuljam meg a tételeimet szóbeli érettségire hatékonyan és milyen módon? (többi lent)

Figyelt kérdés
60 német, 20 irodalom 20 nyelvtan, 20 töri, 20 szakmai A tétel 20 szakmai B tétel. Mennyiségre ennyi lenne, és van rá körülbelül 1 hónapom persze ebből már nincs ismeretlen csak hát célom megtanulni a legjobban hogy ha tovább akarok tanulni legyen esélyem ezekkel felhúzni az írásbelimet. Első sorban az érdekelne hogy milyen rendszerezés szerint tanuljam, sorba menjek végig hogy először német aztán majd a magyar és így tovább, vagy keverten tanuljam meg. Mindenféle jó tanácson, tanulási módszert, segítséget szívesen várok, kérlek segítsetek.

2017. máj. 28. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

En is most erettsegizek. En osszeirtam mini-cetliket a tetelek szamaival. Mindennap reggel kihuzok negyet (nekem 100tetelem van) es azt aznap probalom megtanulni. Fontos, hogy az lebegjen elotted, hogy ha ezen tulvagy, egyetemen a vizsgak is meglesznek(ami sokka nehezebb allitolag).


Egy tetelt eloszor olvass vegig, gondold at, hogy a tetel megtanulasa nelkul mennyit tudnal belole elmondani. Aztan haladj vegig szep sorban a tetelen. Olvasgasd, irj vazlatot, mondd fel hangosan, kerj meg valakit hogy kerdezze ki(ez a legtutibb) Nekem ez igy mukodik. :)

En megneztem, pl nekem egy maxos szobeli, a 80%-os magyaromon csak 6%-ot dobna, es ez nagyon szomoru. Semmi kedvem megeroltetni magam..

Kitartast! Sok sikert. :)

2017. máj. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"En megneztem, pl nekem egy maxos szobeli, a 80%-os magyaromon csak 6%-ot dobna, es ez nagyon szomoru. Semmi kedvem megeroltetni magam.."


Ezt de átérzem... :D Néha én is eltöprengek mostanában, hogy megéri-e napi 8-10 órákat tanulni emelt törire azért, hogy ~10%-ot dobjak rajta a végére. 70% vagy 80%, nem mindegy azért, de nem mindig vagyok benne biztos, hogy ér ennyit. :D

2017. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Ugye? Az a baj, ha mindegyiket kimaxolom, lehet, hogy ugy is lecsuszok az elsokent valasztott egyetemrol.. akkor meg minek hajtsam meg magam? A masikra szinte legmagasabb pontszamukent kerulok be a tobbi felvetelizohoz. Ugy is a mesterdiploma fog szamitani az en (remelhetoleg) jovobeli szakmamban.

Es amugy a legtobb irasbeli eredmenyen, tobb esellyel ronthatok. :DDD

Jo, fo a pozitiv hozzaallas. :)

2017. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már csak azt kell tudnom hogyan vegyem rá magam hogy ne egésznap lustálkodjak hanem neki álljak a tanulásnak :D :O
2017. máj. 30. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!