Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Március óta készülök őszi...

Március óta készülök őszi érettségire, érdemes?

Figyelt kérdés

Kémia és biológia emeltet szeretnék tenni. Eddig a kémiára fókuszáltam. A 7es könyvtől kezdve az összes kpiskolás mozaikosat átolvastam, kijegyzeteltem, amit tudtam megtanultam nagyjából. Most kezdtem bele a számolás a az ötösöm lesz könyvvel. A biológia tavaly nem lett olyan rossz, de annak is itt az ideje neki kezdeni, lexikális tudást gyűjteni, gyakorolni az érettségi feladatokat. Nyárra kémia számolásokat,biosz tanulást, biosz és kémia érettségi megoldásokat és a szóbeli tételek kidolgozását terveztem...ezeket szépen lebontottam, van rá idő. Szeptemberre a kísérletek maradnak és a szóbeli tételek tanulása.

Nade! Az a helyzet,hogy a családom azt szeretné,ha dolgoznék és egy olyan szakra mennék,ahová a mostani eredményemmel is felvennének. Megjegyzem, nem velük lakom,hanem a barátommal,aki az érettségire való készülést támogatja.

Néha azt érzem, felesleges megpróbálnom olyat,ami elsőre nem sikerült.

Ha a családommal találkozok, mindig elmondják,hogy ez nem fog menni,semmi esélyem,hogy felvegyenek az orvosira.


Szerintetek mit tegyek?



2017. máj. 21. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg mindenképp. Ha ilyen sok készüléssel nem lesz jó eredményed, akkor tényleg nem neked való orvosi egyetem, mert ott lesz ilyen sok időd készülni a vizsgákra.
2017. máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld csak meg!

A szüleidnek is támogatniuk kéne...

Legalább a barátod rendes és jót akar neked! :)

2017. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sztem simán.

Nekem tesóm harmadjára jutott be, és azóta rakja a vizsgáit, még nem csúszott.

Én meg tavaj lecsusztam 1!! ponttal, és aztán agusztusba pattant ki a fejemből hogy hát engem nemérdekel, én megcsinálom akkor is, meg ilyenek, nekiültem a biosznak agusztus utolsó hetétől október 26 ig akkor volt az írásbeli és begyüjtöttem egy 86os bioszt, most májusban már semmi dolgom és sztem fel is vesznek a mostani eredményeimmel. Szóval evvel azt akarom mondani, hogy azt te tudod, hogy neked mennyire nehéz ezeket tanulni, de ha viszont magánügy vagy ilyesmi miatt nem tudtál teljesíteni, akkor megéri próbálkozni, mert az embernek hát vannak ilyen olyan évei, de ha ugyérzed képes vagy rá akkor hajrá. Csakis tőled függ. :)

2017. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez így mind szuper, de szóbeli tételeket minek dolgozol ki? Nincsenek is úgymond tételek megadva. (De amúgy hajrá, hajrá, ügyes vagy! :) )
2017. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 3x érettségiztem újra amíg bejutottam, ne add fel nekem is mindenki azt mondta hogy fölösleges de nem szabad velük törődni, csak higgy magadban ;)
2017. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást, nagyon kedves tőletek!

Úgy vagyok vele,hogy augusztusig úgyis meglátom megy vagy sem, és akkor eldől,hogy jelentkezzek e.

A szóbeli tételeket nem úgy dolgozom ki,mint egy kp tételt,hanem csak pár témát,ami fontos lehet,gyakran előjön.

2017. máj. 22. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!