Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A romák milyen jogcímen...

A romák milyen jogcímen kapnak többletpontot egyetemi jelentkezésnél?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy + 50 pontot kapnak + havonta pénzbeli támogatást, azért mert romák.

Ez igaz?


2010. máj. 17. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Csak azért, mert roma vki, attól még nem kap. Nézd meg felvi.hu-n miért jár többletpont. Hátrányos helyzetért 25, halmozottan hátrányosért 50. De olyan is lehet hátrányos, meg halmozottan hátrányos, aki nem roma.
2010. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azért jár, ha a szülőknek nincs meg a 8 általános végzettsége azt hiszem, vagy ha rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülnek.


Úgyhogy romáknak nem jár külön, esetleg náluk gyakoribb a fenti esetek valamelyike..

2010. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy gyermekgondozásért jár még, ami szintén gyakoribb náluk 18 alatt :D
2010. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ezeket én is tudtam eddig, köszi:)

de én úgy hallottam,hogy csak azért,mert roma, kapott +50 pontot úgy,hogy egyik feltétel sem teljesült abból,hogy pl hátrányos helyzetű

2010. máj. 17. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
akkor téged valaki jól átvert ;)
2010. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajah, vki átvert. Ilyen nincs. Csak azért, mert roma, attól még nem kap. De ahelyett, hogy ezen szenvedsz, inkább tanulj az érettségire. Mi is sokat idegesítettük magunkat azon, hogy egyeseknek milyen alapon jár pont (pl gyes miatt 50 pont), szóval tudom milyen, de ne ezzel törődj.

Elhiheted, nem fognak a romák kitúrni az egyetemi helyekről. Még azzal a +50 ponttal sem.

2010. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Felvételi pontokat csak "közvetve" kapnak, lásd fentebb (általában a rosszabb szociális helyzetük miatt).

De pénzt valóban kapnak, csak azért, mert romák, nézd meg az egyik LMP-s jelöltet. Ő nem volt cigány, de annak vallotta magát és így kapott jó sok pénzt (de amikor ez kiderült, ki is lépett a pártból). Mert vannak alapítványok, amik "faji" alapon adnak ösztöndíjat, csak nem értem, hogy akkor ez miért nem negatív diszkrimináció (a magyarokkal és a többi nem romával szemben)???

2010. máj. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Figyelj már,100 érettségizőből hány roma jelentkezik egyetemre?

Na látod,emiatt nem kell aggódnod,hogy előnyben vannak. :P

2010. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hm. Egyik szaktársam 70000Ft-ot kap mert roma. Mert tanul. Én meg napokat nem alszok azért a 30 ezres ösztöndíjért...
2010. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
szóval tényleg kapnak pénzt..beszarok :D:D köszi a válaszokat
2010. máj. 18. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!