Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok segíteni a testnevelé...

Tudnátok segíteni a testnevelési továbbtanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bocsi, ha rossz kategóriában írtam. 14 éves lány vagyok (szeptemberben megyek gimibe). Tudom, hogy nagyon korai a kérdés, de szeretnék tisztában lenni a dolgokkal. Érdekel a személyi edzés és a sportpszichológia is (bár gondolom felnőttként nehéz lenne mindkettőt csinálnom.) Letudná nekem írni valaki, vagy linkelni, hogy mennyire nehéz a testnevelési érettségi, meg hogy utána kb milyen képzések vannak és mindent, amit a témával kapcsolatban tudtok segíteni. Nyilván nagyon pontosan még nem kell tisztában lennem a dolgokkal, de gondolom elég magasak a követelmények. Néztem már oldalakat, de nem tudom melyik megbízható.

Előre is köszönöm a segítségeket!



2017. jún. 3. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

én a helyedben nem erőltetném, maximum ha rendőr akarsz lenni (miért akarna bárki is?) vagy katona (uhh...).

keress valami normális szakmát.

2017. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Testnevelési Egyetemen van edző szak, oda emelt tesi érettségi kell és egy alkalmasságinak a teljesítése. Szerintem járj majd előkészítőre, és ha tudatosan készülsz rá, mindkettő jó eredménnyel fog sikerülni. :)


Sportpszichológiához pszichológia alapszak kell, ebben az esetben a kötelező érettségi tárgyakra, nyelvre és bioszra gyúrj rá.

2017. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első, szerintem ne te döntsd el, mi az, ami normális szakma. A másodiknak köszönöm a választ, ment a zöld kéz. Amúgy a nyelvre miért van pszichológián szükség?
2017. jún. 3. 17:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Nevezhetsz ugy ahogy akarsz, de nem ertem miert kell rogton olyat irni, hogy veszekedes legyen belole. Ha tudod, hogy rossz dontes lenne, akkor ird le szepen az epito kritikadat, ugy, mint a masodik hozzaszolasod masodik feleben, koszi. Egyebkent is, mi van, ha nekem nem az a szempontom, hogy gazdag legyek, hanem, hogy azt csinaljam, amit szeretek?
2017. jún. 3. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak trollkodik, rá​ se ránts. Ha ezt szeretnéd csinálni, lehetsz a húszezredik gépészmérnök, akkor se fogod jól érezni magadat a bőrödben. Nem egy felnőtt fogja eldönteni neked, hogy melyik az értelmes szakma. Pl én is felnőtt vagyok, de úgy érzem, hogy fogalmam sincs róla, szóval ha tekintélyalapú érvelésről van szó, szerintem maradjunk ott, amit te kitaláltál magadnak, "kis pisis". :D
2017. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha közöd van a sporthoz valamilyen szinten akkor nem akkora kihívás az emelt tesi. Én 6 hónap alatt készültem fel és nagyon meg voltam elégedve az eredménnyel. Persze ehhez nagyon fontos a jó felkészítő tanár és az akarat. Minden feladatrészhez meg vannak adva a konkrét feladatok, hogy mit kell csinálni. Tehát talajtornában, gerendában, gimnasztikában is kötelezően megadott elemek vannak, így nem nehéz. Labdajátékokban is. Aztán van még küzdősport, atlétika és úszás. Ha jól fel vagy készülve akkor simán meg lehet csinálni. :)

Közép tesi meg hasonló, kicsit könnyebbek az elemek, illetve az objektívan mérhető feladatoknál (kislabda, távolugrás stb.) lejjebb vannak a ponthatárok.

Utána lehet tesi tanárnak, sportszervezőnek, rekreációszervezőnek, edzőnek is menni akár. Annak nézz utána, melyikhez milyen szintű tesi érettségi kell. Remélem segítettem.

2017. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!