Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Már harmadik óta problémáim...

Már harmadik óta problémáim vannak a testnevelési óráimmal. Nincs önbizalmam, hogyan tudnám elérni, hogy megnöveljem?

Figyelt kérdés
Elmesélem az egész történetet. Nyílt óra volt. Az én szüleim nem tudtak eljönni mivel dolgoztak. Mivel testnevelés óra volt így kellett is valamit csinálni nem csak fogócskázhattunk. Hát szekrényt ugrottunk. Én következtem. Futottam, oda néztem egy pillanatra a szülők közé, hogy ott van e valaki. De tőlem senki sem volt. Vissza néztem, koncentráltam de elrontottam. A dobbantón keresztül neki futottam a szekrénynek. Az egyik anyuka még ki is nevetett. Azóta nincs önbizalmam és minden tesi órától félek. Tudom, hogy elfogom rontani. Egyedül futásban és távolugrásban vagyok jó. Kivéve ha a legjobb barátnőimet nézzük akik szép vékonyak, az egyik legjobb sportolók az osztályban mivel még kézilabdáznak is, ezenkívül jó tanulók is. Igaz én is az vagyok ugyan úgy állunk a tantárgyakból de mégis. Ja és ikrek. Szerencsére két petéjűek de lehet ez rossz is. Mivel duplán szebbek nálam és ezt mások is tudják. Köszönöm a válaszokat előre is.:)
2016. jan. 9. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az anyuka nem tehed nevetett hanem magat a helyzetet. Tegyuk fel, hogy valaki az utcan elcsuszik es latjak masok is. Mi van akkor? Semmi, senki sem fog emlekezni ra csak az aki elesett.

Sokszor nem a szemelyt nevetjuk akivel trtenik valami, hanem magat a helyzetet ahogy ezt mar irtam.


Gondolom meg nagyon fiatal vagy ezert van idod barmire. Probalj meg egy olyan sportot elkezdeni ami erdekel, alakitja a testet es ha kitartoan csinalod olyan alakod lesz, hogy teged fognak irigyelni.

Ehhez kitarto munka kell es rendes etrend, vagyis nem zaba ;)

Egy ido utan oda sem oell majd figyelned az egezseges etrendre, mert termeszetess valik.

A tesi ora meg egy forintot sem er. Bena gyakorlatok vannak benne es unalmas is. Mindig utaltam. Ne foglalkozz vele ha nem sikerul valami.


Sok sikert!

2016. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Megfogadom:)
2016. jan. 9. 19:16
 3/7 *Glissade* ***** válasza:

Hasonlóan jártam én is. Mikor általános iskolás voltam, komolyabban táncoltam, ezért tulajdonképpen nagyképűen szartam a tesi órára és még azt is leszartam, hogy leszarom.:)

A tesi tanár egyébként is agresszív volt és utáltam is. Pl. rendszeresen a diákok fülét tépte, élvezetes szórakozása volt, hogy fejbe dobált minket kis labdával, medicin labdával. A lányokat pedig rendszeresen tapizta is mindemellet. Persze tudott néha normális is lenni...


Nyíltnap volt, ott ültek a szűlők. Megint medicin labdáztunk (mert mindig azzal dolgoztunk, hogy dobálhasson minket)

Épp nem volt párom, ezért a tanár állt velem párban: egyszer csak mérges lett és hozzám vágta olyan erővel a labdát, hogy ne tudjam elkapni (én 12 éves voltam, ő meg 40-es férfi, persze, hogy hozzám tudta vágni).

Mellen talált a labda, ami eléggé fájt, így mikor vissza dobtam neki és ő pedig megint vissza: inkább kitértem a labda elől.

Erre ki röhögtek a szűlők. :((((((((((

2016. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 *Glissade* ***** válasza:

De pl. kislabdával kb. minden második osztálytársamat fejbe dodta. Ez volt a perverziója!

Mikor meg szoltunk az igazgatónak azt hazudta:

"Nem ő soha nem bántana minket! Nem minket dob meg, csak mellénk dobja, hogy motiváljon minket!"

2016. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom,én is 12 éves vagyok de szerencsére nekünk nem ilyen csak mindene a testnevelés. Na meg a történelem mivel a töri tanárunk is ő. Sokszor szigorú de nem szokott ilyeneket csinàlni. Köszönöm a te válaszodat is:)
2016. jan. 9. 21:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Együtt érzek Veled. Nekem is legrosszabb isklai élményeim közé tartoznak a testnevelésórák. Ügyetlen voltam, a labdajátékokhoz nincs érzékem. Bőven iskolás korom után sikerült megtalálni, hogy mi az, ami megy. De akkor már belső motivációból. Próbálj ki minél több sportágat, főleg olyat, ami nincs az iskolai testnevelésórán. Így talán megtalálod, hogy mi az, ami bejön, jól megy. Ez megnöveli az önbizalmadat, és a rendszres gyakorlással megszerzett képességek javítani fogják az eredményedet más mozgásokban is.
2016. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem:)
2016. jan. 10. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!