Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor melyik az elfogadha...

Most akkor melyik az elfogadhatóbb az embereknek? Ha valaki nem járt egyetemre, vagy ha igen, de "nem használható" szakon szerezte?

Figyelt kérdés
Egyet válasszatok.
2017. jún. 10. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadhatóbb? Milyen viszonyban? Hol, kinek, mikor? Ez így túl általános.
2017. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az embereknek úgy általánosságban. Melyiket viselnék el jobban, ha pl a párjukról van szó?
2017. jún. 10. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb az lenne, ha senki nem azért csinálna vagy nem csinálna valamit mert az emberek "általánosságban" elfogadhatónak tartják vagy nem tartják annak... Ha valaki úgy gondolja, hogy neki kell egy szabad bölcsész diploma, vagy épp nem kell neki diploma hanem szakmát tanulna, akkor ki vagyok én (meg bárki) hogy azt mondjam rá, hogy az nem jó vagy nem fogadom el? Meg egyáltalán kit érdekel, hogy másnak milyen diplomája van? Meg kit érdekel, hogy más mit mond a diplomámról? Nem értem ezt a kérdést... Mi az, hogy "nem használható szak"? Ki dönti el mi a használható és mi nem? Mondj már egy "nem használható" szakot légyszíves.
2017. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a gyakorlatban az, hogy "nem használható szak"? Ezt szokták rá mondani emberek, akiknek közük nincs hozzá / aki elvégezte, az istennek sem talál vele munkát évek óta / aki elvégezte, egyáltalán nem akarta, és csak kényszerből ment oda, de utálta és végigküzdötte és nem akar elhelyezkedni ezen a területen? Nagyon nem mindegy.


Én azon emberek közé tartozom, aki számára nem az a fontos, hogy milyen szintű képzést végeztél, hány diplomád van, mit tanultál, hanem az, hogy mit kezdesz magaddal az életben. Lehet egyetem nélkül is boldogulni, szakmát tanulni, képződni, elhelyezkedni a munka világában. Ha dolgozol, tisztességes vagy, szorgalmas vagy, és fejlődni vágysz, akkor tök mindegy, hogy előtte egyetemre jártál, OKJ-re, vagy csak érettségid van. Olyan úton haladj, ahol a saját képességeidet kamatoztatni és fejleszteni tudod, ahol olyasmivel foglalkozhatsz, ami érdekel, amiben jó vagy és amit szeretsz. Ha ez megvan, tök mindegy, milyen papírod van. Egy szakmunkás lehet sokkal tiszteletreméltóbb és intelligensebb is, mint egy egyetemet végzett értelmiségi.Ugyanígy érhet többet egy szakma kitanulása, mint egy olyan egyetemi szakra menni, amit az ember csak azért csinál, hogy elmondhassa magáról, hogy diplomája van.

2017. jún. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A lenézett szakokat értem ide, tehát minden BTK-sat ami nem nyelv :D Szerintem is lehet ezekkel mit kezdeni, ezért idézőjeles a "nem használható". :)

Köszi a válaszokat!

2017. jún. 11. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Azokat is kik nézik le... Vagy azok akik soha nem is jártak egyetemre, vagy azok a mérnök/közgazdász szakosok akik minden szakot értelmetlennek tartanak amin nem kell annyit tanulni mint az övéken. :D Ezért mondom, abszolút nem kell senkinek a véleményére adni ebben a kérdésben (de nagyon másban sem).
2017. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!