Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes iskolát váltanom első...

Érdemes iskolát váltanom első (előkészítő) év után? Részletek lent

Figyelt kérdés

Így év vége felé kezdem realizálni, hogy több szempontból is rossz döntést hoztam, amikor a mostani gimnáziumomba jelentkeztem. Kéttannyelvű tagozaton vagyok, második nyelvként oroszt tanulok.

A problémák:

- az iskola kis létszámú, sokan már ismerik egymást, mert a suli általános iskolájába jártak, így nehézkes beilleszkedni. Nekem nem is nagyon sikerült, nem szekálnak (eddig kétszer volt konfliktusom, de ez mindenhol megesik), viszont nem igazán tartozom egy társaságba sem. Akik vannak barátnőim, ők is csak a kollégium miatt, egyébként nem hinném, hogy jóban lennénk.

- nem fekszik annyira a nyelv tanulás, mint hittem. Így sincs vele problémám, szeretek angolt (oroszt meg főleg) tanulni, imádok angolul beszélni, de sokkal inkább matekos agyam van. Jobban megy, szívesebben töltöm matekkal (fizikáról még nem tudok nyilatkozni, általánosban szerettem) az időm.

- a jövőre nézve, többre mennék azzal ha nem csak egy érettségim és nyelvvizsgám lenne (felsőfokú angol és ha minden jól megy középfokú orosz) hanem egy szakmám is. Úgyis matekkal, fizikával és/vagy informatikával szeretnék tovább tanulni (gépjármű mérnök, belső építész, programozó és weblap fejlesztő, de ezek nagyon terv kategóriában vannak), lehet alapoznom kellene már most.


A kérdés tehát az, érdemes-e keresnem egy másik iskolát (főleg Pest jöhet szóba), vagy húzzam le a maradék 4 évet a jelenlegi helyen? Úgy érzem zsákutcában vagyok és szép lassan elvágom a lehetőségeim. Az angolt sem szeretném feladni, szóval kéttannyelvű közgazdaságis vagy informatikás iskolát keresek. Az oroszt sem szívesen hagynám el, de járulékos veszteségként eltűröm ha nem tanulhatom tovább. Viszont biztos, hogy vizsgáznom kellene, ha szeretnék átiratkozni, Hogy megy ez a folyamat?

Valaki tud valamilyen tanácsot adni?

Köszönöm előre is



2017. jún. 11. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha tovább akarsz tanulni, akkor mindenképpen gimnáziumba kell menned. Most érettségizem, és az évfolyamtársaim szakközepesek. A nehezitett érettségik miatt alig van esélyuk továbbtanulni, mivel ugyebár a szaktantárgybol kell érettségizniük,ami elég teher számukra, igy nen vettek fel plusz tantárgyat. Szinte alig mennek tovább, mert a legtöbb rájött h nem akar vendéglátos lenni, igy pedig nincs esélyuk egyetemre. Ha átmész másik iskolába, nem vizsgát fogsz tenni, hanem kilencedikes leszel, mint amugyis lennél ebben a suliban. Az iskolátol mulik átvesznek-e. Ha a matek érdekel, ajánlom a reál tagozatos iskolákat.
2017. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szakközépen nem gondolkoztam, fontos lenne az egyetem

Lehet rosszul fogalmaztam, reál tagozatos iskolára gondoltam

Csak nem szeretném előlről kezdeni az egészet, illetve a nyelv is fontos lenne

2017. jún. 15. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!