Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy Debreceni Egyetem...

BME vagy Debreceni Egyetem Műszaki?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöknek készülök,a pontom meglenne a BME-re is.(most szintemelőztem matekból,81%) Debrecen az egyetemek rangsorában megelőzi a BME-t,de azt hallottam műszakinál nem.

Változtassak sorrendet?Elsőnek Debrecent jelöltem be.

Van olyan aki esetleg mindkét szakra járt?Vagy megköszönném a véleményeket mindkét egyetem műszaki karáról külön külön is.



2017. jún. 11. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez most vicc? A legjobb gépészkart (BME) a legrosszabbhoz hasonlítani? Egyértelműen BME.
2017. jún. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Noha egyikre sem jártam/járok, de ha már van elképzelésed arról, hogy a gépészmérnökin belül milyen specializáció/szakirány érdekel akkor lehet könnyebben tudnak segíteni a gyakorikérdeseket olvasó kollégák.


BME-GPK: anyagtechnológia, épületgépészet, folyamattechnika, gépészeti fejlesztő, gépgyártástechnológia, géptervező.


DE-MK: épületgépészeti, gépjárműtechnikai, járműipari folyamattervező, üzemeltető-karbantartó.

2017. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
BME jobb, de nehezebb.
2017. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy cseréld meg. A DE egy óriási összevont egyetem a legtöbb karral országban, de lehet a legtöbb hallgatóval is. Ezeket az egyetemi rangsorokat rengetegféleképpen számolják, de egy ilyen nagy konglomerátumot összehasonlítani egy valamelyest specializáltabb egyetemmel mint a BME, semmi értelme.

Előttem is írták, nyilvánvaló a BME előnye műszaki szempontból, de talán az is elég árulkodó, hogy annak idején, mikor mi voltunk végzősök a gimiben, akkor az akkori dékán vagy dékánhelyettes az egyik iskolatársam faterja volt, és amikor mentünk nyílt napra, akkor egy kis öniróniával mondta, hogy ugyan nagyon szívesen lát mindenkit itt, de tudja, hogy mi se ide szeretnénk elsősorban jönni, illetve a fiát is a BME-re küldi nyilvánvalóan.

Hacsak nem jelent gondot az, hogy felköltözz Budapestre, akkor mindenképp a BME-re menj.

2017. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A BME gépész az ország egyik legszínvonalasabb kara/szakja. Nem érdemes a DE-re menni, ha megvan a ponz és érdekel a szak, valamint lelkiismeretes vagy.


PS.: Van yt-on is előadás a BME gépész karról, prof Stépán Gábor által, aki az ország egyik legelismertebb mérnöke/egyetemi tanára/akadémikusa.

2017. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

mindenképp gondold át, hogy mit szeretnél.

Idős tanárok tanítsanak olyan könyvekből, amit 40 éve írtak és tanítsanak meg rengetek dolgot, amit már kutya nem használ a világban. Akkor BME :)

ha naprakész és a munkaerőpiacon valóban hasznos tudást akarsz, akkor Debrecen (de a legjobb az Óbudai Egyetem)

te döntesz ;)

2017. jún. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6, ja, hogy te vagy az, akinek életcélja a BME elleni kampányolás? :D

A másik (egy másik) hozzászólásodban 30-40 éves tankönyveket emlegettél, eszerint a hozzászólásod szerint már csak a 40 éves a régi, a 30 nem?

2017. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Senki se jöjjön Debrecenbe müszaki képzésre!!!

Miskolc vagy BME

2017. okt. 30. 11:25
 9/13 Chainsprocket válasza:

Szia!


Latom te is dilemmaban voltal anno, hogy bevallald e egyaltalan a Debrecenben levo muszaki kepzest.


En is ugyanebben vagyok most.

Miskolc es Debrecen kozott gondolkodom gepeszmernoki palyan.


Tudnal rola irni par mondatot hogy Debrecenben a muszaki kar miert rossz?

Konkretumokra lennek kivancsi, hogy miben nyilvanult meg az, hogy magyon gyenge egyetem.

Nem koveteltek meg eleg dolgot?


Az en szivem azert huz Debrecen fele, mert nemreg kezdtem el magantanarral keszulni nemet nyelvvizsgara, es ugy tunik az egyetem elott nem tudom befejezni.

Mindenkepp egyetem mellett kene, ami szerintem nem menne, ha Miskolcra mennek a kepzes kemenysege miatt.

Valamint angolbol is szeretnem a felsofokut meg melle megcsinalni (kozep mar megvan), ami szinten nem menne szerintem Miskolcon.

Debrecenben szerintem meg tudnam csinalni egyetem mellett is.


Tehat ket valasztasi lehetosegem van.

Az egyik Debrecenben egy gepeszmernoki diploma, nemet kozepfoku es angol felsofoku nyelvvizsgaval.

Vagy Miskolcon egy gepeszmernoki diploma, de akkor maradna csak az angol kozepfoku nyelvvizsgam szerintem, az meg mar mindenkinek megvan manapsag.


Kivancsi lennek a velemenyedre.

Ezek utan is azt mondanad hogy inkabb Miskolcon a diploma az angol kozep nyelvizsgammal?

Vagy egy debreceni gepeszmernoki diploma, egy angol felsofoku es egy nemet kozeppel mar ertelmesebb lenne?


Sajnos egyenlore teljesen tanacstalan vagyok, ugyhogy mindenfelekeppen erdekelnenek a tanacsok..

2018. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azóta, valaki vélemény?
2020. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!