Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás vagy pénzügyi?

Gazdálkodás vagy pénzügyi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan döntés előtt állok, hogy választanom kéne hogy gazdálkodás menedzsmentet tanulok vagy pénzügy számvitelt, mindkettő felsőoktatási rendszerben. Esetleg tapasztalatok, vagy melyik lenne érdemesebb?

2017. jún. 14. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A pénzügy-számvitel jobb, én GM-en vagyok.

Hol tanulnád?

2017. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Psz-el könnyebb elhelyezkedni, de nehezebb is elvégezni. Sokkal szárazabb és matekosabb, mint a gazdmen. Önmagában alapszakként psz egyértelműen jobb, de egy jó mesterrel a gazdmen is megéri. Inkább beállítottságtól függ kinek melyiket érdemesebb. Psz esetén a számviteli törvényt eléggé be kell magolni, hogy tudj könyvelni. Van benne logika, de sokszor tényleg csak be kell vágni az elméleti dolgokat elég részletesen és ezek a szabályok/törvenyek sokszor előjönnek, nagyon egymásra épülnek a számviteles tárgyak. A pénzügyi része még nem is annyira vészes, de ott meg elég sok a matekos/számolós dolog. Gazdmen esetén viszont inkább a "szociális" kézsegek fontosak, talpraesettség, jó problemamegoldó kézség, sok a csapatmunka is. Kevésbé magolós, sok olyan van amit csak be kell vágni vizsgázni belőle meg államinvizsgán kell még egyszer elmondani, de később nem használják. Szóval inkább az alapján válasz melyik áll a személyisegedhez közelebb. Meg a gazdmen esetén kalkuláld bele hogy egy mester sokat dob a dolgon.
2017. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én Pécsen tanulnám.:) Köszönöm a válaszokat talán a pénzügy közelebb állna hozzám, mert inkább visszahúzódóbb típus vagyok.
2017. jún. 14. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!