Érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés
Tegnap megnézhettük az érettségi eredményeinket és sajnos nem fognak oda felvenni ahová terveztem, csak a 3.-ra amit bejelöltem: DE-IK pti. Ezt a szakot csak vészmegoldásként írtam be, hogy ha nem sikerülne akkor talán megpróbálom illetve szüleim is erőltették, hogy ezt is írjam be. Nem vagyok valami jó matekból ezért nem tudom érdemes lenne-e belekezdenem ebbe. Az infó érettségim 88-lett ugyan,de középszinten és úgy tudom annak nem sok köze van az egyetemen tanulandó infóhoz. Szóval az lenne a kérdésem érdemes lenne- e erre a szakra mennem, ha nem vagyok valami jó matekos (3-4 között,viszont az is igaz nem foglalkoztam vele sokat,mert ahova mentem volna ott nem kérték) és programozni se tudok? Ha egy nyarat rászánnék talán bent tudnék maradni? Sajnos tényleg nem tudom mit csináljak. :( Köszönöm a válaszokat!!

2017. jún. 15. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem akarsz oda járni, ne járj!

Ha ezen a szakon megengedett, hogy passziváltasd az első évet, tedd azt, és próbálj javítani a pontjaidon. Ha másodszorra sem kerülnél be oda, ahova szeretnél, az más, akkor válaszd a második legjobb lehetőséget.

2017. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyere DE-IK ra nyugodtan... ha ennyit sikerült elérned akkor ennyit sikerült elérned, nem baj. A probléma a következő:

Nem tudsz programozni, mivel csak középszinten érettségiztél, ez nagy gond mert időd nem lesz ott megtanulni.


Matek szerintem nem gond hogy csak közepes vagy. PL.: diszkrét matekon, ami PTI-n első félévbe van 70% elmélet kell vizsgán szóval nem lényeg :D a gyak meg egyszerű, jól elmagyarázzák.


Egyébként én mérnökinfóra járok...túl sok infóm nincs mivel új rendszer lesz 2017-től.


A tanterv: [link]

2017. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem a lényeget: Programozás buktató tárgy, félévente feleződik a társaság. Ez egy szomorú tény.

Egyébként C-ben programozunk.

2017. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hova akartál menni elsőnek? Hány pontod lett?

A link alapján egész jó a tanterv, szerintem ezzel simán tudsz normális állást szerezni!

2017. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sőt specializáció sem lesz, tehát olyan tárgyat veszel fel majd később, ami szerinted téged közelebb visz a célodhoz :)


Gyere nyugodtan az IK-ra! Én is úgy voltam vele, hogy "a francba miért nem sikerült a BME"...aztán még itt a tárgyak 90%-án éppencsak átcsúszok. Viszont olyanra is van példa, hogy BME-ről jött és megbukott :D

2017. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!