Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felelesi idő mennyi az érettsé...

Felelesi idő mennyi az érettségin?

Figyelt kérdés
Érettségin tenyleg CSAK 10 percet lehet felelni vagy ha hosszú tétel lehet max 15 perc ?

2017. jún. 15. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy hosszú tétel. Mindent össze lehet foglalni bármekkora időkeretben, ha érted, hogy miről van igazán szó. igazából ez ideális esetben ugyanannyira tükrözi az anyag ismeretét, mint a részletek ismerete..
2017. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha látják, hogy tudod, akkor annyi lesz, hogy szól a tanárod, hogy rendben, ennyi elég, ugorjunk inkább arra, hogy... vagy megkér, hogy beszélj inkább erről vagy arról. Ezzel félig-meddig tesztel is, hogy mondjuk csak az anyag elejét tanultad meg, vagy megy az egész is, illetve tényleg be akarja tartatni az időt (egy nap kb. 10-20 ember szóbelizik, a tanár kb. egész nap bent ül, azért valamennyire csak elfárad ő is a végére, de az évek során megtanulta ő is, kitől mit várhat el, így biztosan tudja, ki az, aki maximálisan felkészült és tud vele haladni szóbelin, nem kell kijavítania, kérdeznie, és ki az, akiből ki kell húznia, hogy meglegyen a jegye).
2017. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Középszinten maximum 15 perc egy felelet. Ha ezalatt folyamatosan a tételedről beszélsz, nem szakíthatnak félbe. De az elsőnek igaza van, aki tud, annak nincs szüksége ennyire, általában 10-12 perc alatt egy jó ötös feleletet le lehet zavarni, de láttam már 6-7 perceset is. Annak kell a 15 perc, akit át kell rugdosni.
2017. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De van olyan tételunk ami 11 oldal :( tanár állította össze szóval minden kell :(

Azt hogy mondom el 10 perc alatt ?

2017. jún. 15. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 látom nem jutottál meg el a megismerés-megértés-emlékezés jellegű tanulásig, ha csak beseggled ami a papíron van, akkor valóban, sehogy sem megoldható....
2017. jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Annyiban vitatkoznék az egyik korábbi válasszal, hogy annak 15 perc akit át kell rugdosni. Kedden voltam emelt matek szóbelin és elvileg 20 perc a felelési idő, én 27 percig feleltem és egyszer se kellett közbe szólni, a végén sem kérdeztek semmit mert mindent részletesen kifejtettem. 20 percnél ránéztem az órára és annyit mondtak, hogy ne törődjön az idővel folytassa. Szóval ha valaki sokáig felel az nem jelenti azt, hogy nem tudja.
2017. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát, ott bizony súlyos szabálytalanság történt, azokat a vizsgáztatókat fenékbe kéne rúgni, ugyanis nem volt joguk ezt mondani. 20 percnél le kellett volna állítaniuk, és értékelni az addigi feleletedet, ami nyilván nem lett volna teljes. Neked pedig 20 percbe kellett volna férned, mert ez a játékszabály, ez nem akadémiai székfoglaló, hanem érettségi.

Egyébként pedig nyilván általánosítottam, és mindenféle esetekre vannak példák, csak nem az a jellemző.

2017. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!