Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépész BSc után mechatronika MSc?

Gépész BSc után mechatronika MSc?

Figyelt kérdés
Megéri? Mennyire nehéz, mert azért alapvető eltérések vannak az alapszakok között. Egy gépész mennyi szabályozástechnikát tanul? Eleget?

2017. jún. 17. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Simán behozható, ha téged a mechatronika érdekel igazán.

Nem tudom, hol végzel/végeztél de ha volt szabtech tárgyad és tudsz pid szabályozót hangolni stb. elég lesz, azt a maradék kis extra tudást felszeded kurzusok közben. Viszont gyakorolni a programozást nem árt (amúgy sem árt...)

2017. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és néhány tárgyat tuti pótolnod kell, de ennek felteszem utánanéztél.
2017. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én olyan sztorit hallottam, hogy gépészen 4-5-ös volt a srác, MSc-n mechára ment, de otthagyta, mert azt mondta túl sokat kellene behoznia...
2017. jún. 21. 13:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Van aki biomérnökként!! (nem kérdezd, nem tudom hogy történt meg) csinálja a mechatronika msc-t jelenleg, a BME-n. Direkt nem gépészmérnököt hoztam fel, mert olyan kb. mindegyik évfolyamon van. Valószínűleg ha már felvettek, akkor utána "csak" kitartás kérdése.
2017. jún. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:D Az igen! Pedig ő biztos nem tanult rendszerelméletet! Max. szabválként. :-D
2017. jún. 21. 14:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Valamiket tanult szabválként szerintem, anélkül az átviteli :D kreditszám nem lehetett meg... de irányítástechnikát ők sem ússzák meg amúgy :D
2017. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem dumálok, mert nekem a rendszer- és irányítástechnika voltak a kedvenc témáim.
2017. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Biomérnököknél mit foglal magába az irányítástechnika?
2017. jún. 23. 08:50
 9/11 anonim ***** válasza:

interkönyv - folyamatirányítási rendszerek című jegyzet

szabadon megtekinthető részek alatt van tartalom


szokásos bevezető: diffegyenletek, pid, szenzorok, aktuátorok, utána áramlás/szint/p/T/ összetétel szabályozása, ezek matlab-labview szimulációja, nyilván nekik ezeket kell főleg.

1 perc utánanézni amúgy, csak ez engem is érdekelt :D


Hasznosítani viszont max az fogja ezeket, aki pic mc és társait beprogramozza...

2017. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megtaláltam köszi. Beleolvasva egész sok mindent, nem gondoltam volna, hogy ők is tanulnak ilyeneket. Pláne nem, hogy tanulnak Fourier-, Laplace-transzformáltakat, Nyquist-/Bode-diagramot, azt hittem ezekkel csak a villamosmérnököket nyúzzák. :D
2017. jún. 24. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!