Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász vagy a gyógypedag...

Gyógytornász vagy a gyógypedagógia érdemesebb?

Figyelt kérdés
A gyógytornász szakra szeretnék menni, de láttam van a gyógypedagógia is. A gyógypedagógus konkrétan mire szakosodhat? Logopédius? Gyerekek tornásztatásával foglalkozhat? Amikor kicsi voltam kellett járnom a suli csarnokába ilyen "gyógytornára", hogy a gerincferdülésem javuljon, de azt az egyik tanító nő csinálta. Ha ilyennel akarok foglalkozni (óvodákban/sulikban a gyerekek testi gondjaikat javítani) akkor melyiket/mit kéne tanulnom? Esetleg van olyan aki ilyennel foglalkozik?

2017. jún. 17. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a gyógytornász csinálja. A gyógypedagógus logopédiával, szomatopedagógiával, vakok és siketek pedagógiájával foglalkozik, tehát pl sokkal lényegesebb az idegrendszer, a pszichológia és a pedagógia az oktatásban. A gyógytornász az, aki a "testi gondokat" javítja, foglalkozhatsz gyerekekkel, vagy például sérült emberek mozgásterápiájával, ilyesmikkel. :)
2017. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg gyógyped. asszisztens
2017. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2, az még messzebb van a gyógytornásztól. :D
2017. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, kedves kérdező! Igyekszem neked kellően kielégítő választ adni.

A gyógypedagógus az első képzési év után szakosodhat, a legtöbb helyen két szakirányt kell választani. A Bárczin (ELTE, Budapest) lehetőséged van az összes létező szakirány közül választani, nevezetesen: értelmileg akadályozottak pedagógiája, hallássérültek pedagógiája, látássérültek pedagógiája, mozgásukban akadályozottak pedagógiája, pszichopedagógia, logopédia illetve új szakirányként néhány éve lehetőség van választani az autizmus spektrumzavart is. Amint látod, itt lehet szakosodni mozgássérültek pedagógiájára, azaz szomatopedagógiára, ami hasonlít a gyógytornászok munkájára, de azért nem teljesen ugyan az. A gyógytornászok munkája talán egy kicsit közelebb áll ahhoz, ami után te érdeklődsz, ahhoz,hogy gyógytesis órákat tarthass, de szerintem van külön olyan szak, hogy gyógytestnevelő, tanárin. Most, hogy utánanéztem, találtam róla a felvi.hu-n információt.


[link]


Erről olvastál már esetleg?

2017. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a választható gyógypedagógiai szakirányok közül egyet kifelejtettem, a tanulásban akadályozottak pedagógiáját. Így pontos a felsorolás. :D
2017. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a tanulásban akadályozottakat kifelejtettem én is, pedig az a legkommerszebb gyógypedagógus-kép talán. :D
2017. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a kielegito valaszokat :)
2017. jún. 18. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!