Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok tanácsot adni abban,...

Tudnátok tanácsot adni abban, hogy a 2 alapszak közül melyiket válasszam az én esetemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Természetesen nem azt várom, hogy döntsetek helyettem, csak egy kis közvélemény-kutatást végzek :)


Tehát a helyzet a következő:

Jelenleg csecsemő-, és kisgyermeknevelő FOSZ-os képzésen vagyok hallgató. A BA-s képzésbe nem mertem belevágni, mert 7 éve nem tanultam, hanem dolgoztam és van egy gyermekem...nem tudtam előre, hogy fog menni ez az egész, így a "biztosra" mentem. Eddig úgy néz ki egész jól megy a dolog, szeretem is, érdekel is, ezzel nincs gond.

Eddig terveim között szerepelt, hogy megyek tovább BA-ra. Viszont a gyógypedagógia is nagyon érdekel, így most azon hezitálok, hogy ha ezt elvégeztem, akkor a csecsemős BA-ra menjek vagy a gyógypedagógiára.

Pro és kontra:

- Ha a csecsemős BA-ra megyek és azt elvégzem, akkor vagy egy diplomám amivel lekorlátozódok 0-3 éves korosztályra, plusz gyakorlatilag 5 évembe került a diploma és alig marad államilag támogatott félévem. Ezért a gyógypedet - ha még ezután is belevágnél - fizetősön kellene csinálnom, hacsak nem menne olyan jól, hogy ösztondíjra pályázzak

- Ha bölcsibe megyek dolgozni és nincs BA képzésem, akkor vagy fel sem vesznek már, vagy ha felvesznek akkor is csak ideig óráig és jóval kevesebbet keresek majd, mint egy BA-s (bár a pénz nem lényeg nekem, eleget robotoltam olyan helyen, amit nem szeretek, úgyhogy nálam nem a kereset a mérvadó)

- ha nem csecsemős BA-ra megyek, hanem a gyógypedre, akkor az még pont kifutja az államilag támogatott féléveimből

- nem korlátozódom le 0-3 éves korosztályra, hanem széleskörűbb az elhelyezkedési paletta


Szóval úgy gondolom a biztos megoldás az, ha a csecsemő BA-t végzem el...és így tuti meg van a diploma és lehet nézelődni munka után. Mert ha esetleg közbe jön valami, amiért nem tudok már tanulni, akkor is meg van a diploma.

Viszont piszkál, hogy ha már megyek tovább tanulni, akkor a több lábon állás végett tanulhatnék mást is, minthogy 5 évem menjen el gyakorlatilag egy szakmára.


Ti a helyemben melyiket választanátok?

Természetesen az sem biztos, hogy felvennének a gyógypedre. Most volt 360 pontom, jövőre be tudom számítani a foszos képzést is, de lehet, hogy még így sem lenne elég. Egyébként a debreceni egyetemet néztem ki.


Előre is köszi a válaszokat!



2017. máj. 7. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én amit te is írtál a helyedben a gyógypedagógiát választanám. Azért tényleg nem mindegy, hogy úgy mondd mennyire széles a választási lehetőséged munkák közül. Emellett egyébként egy nagyon szép szakma is, én az idén gyógypedagógiára jelentkeztem s pont a debrecenire :)
2017. máj. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Én a több lábon állás híve vagyok :)

2017. máj. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :) Megerősítettetek! :)

Én is a gyógyped mellett határoztam el magam és szintén Debrecen ;) Csak ugye majd én egy évvel később kezdem :)

2017. máj. 25. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!