Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyíregyházán van-e művészeti...

Nyíregyházán van-e művészeti egyetem és azon belül festőművészeti kar és, ha igen, megéri-e oda jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy Pécsett van ilyen képzés, de én sajnos nagyon messze lakom tőle (az Alföld szívében), ezért esett a választásom Nyíregyházáa, csak sajnos nem tudok róla semmit.

2017. jún. 21. 18:36
 1/2 anonim válasza:
Ezt láttad már: [link] ?
2017. jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyházi vagyok, és minden tanárunk két tanácsot adott a felvételire vonatkozóan:

1. Ne menjünk tanárnak

2. Ne jelentkezzünk ide a főiskolára (bocsánat, egyetemre)

Nekem ez nem olyan biztató:') Egyébként itt csak a Nyíregyházi Egyetem van meg a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara, külön művészeti egyetem nincs, és szerintem ez a Vizuális Kultúra Intézet, amit az első is linkelt is elég újkeletű dolog az egyetemen, mert eddig nem hallottam róla, hogy lenne, mert itt elsősorban a tanárképzés a hangsúlyos (mondjuk megnézve az oldalt, itt is itt a tanári rész, szóval lehet, már régóta van ilyen, csak mivel nálam fel se merült az, hogy ide jelentkezzem, nem is tudtam róla). Bár nem tudom, mikor felvételizel, lehet, 1-2 éven belül jobban körvonalazódik ez a dolog is (eleve még csak 1,5 éve egyetem a fősuli), de szerintem jól gondold át azért, hogy biztosan ide szeretnél-e jönni:'D

A maga módján amúgy szeretem a várost, ahogy egy ember szeretheti a szülővárosát, de azt el kell ismerni, hogy nehéz itt munkát is találni, meg elhelyezkedni errefelé. Én azt mondom, inkább Budapest vagy Debrecen fele nyiss, előbbiben biztos van művészeti képzés, utóbbiban viszont nem vagyok biztos, ennek nézz utána. De sokkal de sokkal több esélyed van Pesten elhelyezkedni, mint Nyíregyházán, ebben szerintem biztos lehetsz.

2017. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!