Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elkezdeni rendszergazd...

Érdemes elkezdeni rendszergazda vagy szoftverfejlesztő OKJ-t?

Figyelt kérdés

El lehet vele helyezkedni?

Melyiket lenne érdemes elkezdeni?

A Petrik-et vagy a Neumann-t javasoljátok?



2017. jún. 22. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Két ismerősöm is rendszergazdaként dolgozik, mindketten minimálbéren. Az tény, hogy sok munkájuk nincs, bár szerintem egy irodában ülni és egész nap malmozni sem izgalmasabb dolog hosszútávon. Egész nyáron ott kell ülniük, mikor nincs iskola, ilyenkor még annyi dolguk sincsen mint máskor. Ha értesz az informatikához, én a helyedben ezt hanyagolnám. Illetve egy tanárom mondta, hogy megcsinált egy pénzügy sulit, mellé egy rendszergazdait, és valami bankban úgy forgatta a pénzeket, hogy inkább fizetésemelést adtak neki csak nehogy elmenjen.:D
2017. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
2 évet jártam a Petrikbe ,,szoftverfejleszto" okj-ra. Most egyetemre járok mernokinfo szakra, igy van alapom kicsit osszehasonlitani a dolgokat. A Petrikben bohockodas folyik, semmi strukturaja nincsen a dolgoknak. Elavult dolgokat tanitanak, amikkel ha elmész állásinterjura akkor kinevetnek. Azon kivul hogy elavult dolgokat tanitanak, azt is rosszul. Verziokezelot, illetve projektmunkát nem is láttam a 2 év alatt, lehet nem is ismerik. A legtobb tanár szarik bele, pl adatbázisbol hétrol hétre majdnem ugyanazokat a lekérdezéseket vettuk, pedig kulon szakma , és lehetne mit tanulni. Csomo orán onallo munka volt,és minden héten legalább 5 beadando, csomo orám arrol szolt, hogy bementem, és kozoltek hogy xy rol kell beadando holnap estig és most orán.kezdjuk el, akkor minek kell bejarni? Osszességében elavult, hasznalhatatlan technikakat ,,tanitanak", osszefuggestelenul, és trehányul. az okj végére képes vagy osszedobni egy adatbazis alapu windows formot névszerinti eléréssel.. xd Keruld el azt az iskolát..
2018. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!