Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színművészeti egyetem?! 21/f

Színművészeti egyetem?! 21/f

Figyelt kérdés
Szeretnék színész lenni, de azt hallottam hogy elég magasak az elvárások. Idén érettségiztem le, van egy szakmám (szerkezetlakatos) ami eléggé nem jön be... Ált. suliban rengeteg népdaléneklési versenyt nyertem meg és azt mondják h jó hangom van... ugyanez időtájban zeneiskolába is jártam 8 éves bizonyítványom van (6 év zongora,1év furulya,1év trombitából) azon kívül konyítok a gitárhoz is egy keveset bár ezeket olyan szinten hanyagoltam az utóbbi időkben h csak az alapokat tudnám felidézni... Helyi versmondó versenyekre is jártam de általában nem dobogós helyezéssekkel... Mellesleg a kötelező olvasmányokon kívül egy nagy könyv virtuóznak sem mondanám magam... pedig úgy hallottam ez nagy igény a Színművészetin...Tánc gyakorlatom sincs egyedül csak a szalagavatón megmaradt dolgokból talán.... Csak színészkedni szeretnék és előadni magam... énekelni... legfőképpen zenével foglalkozni és szerepelni filmekben elsősorban... Még azt is hozzátenném hogy erős lámpalázam van bár azt remélem kilehetne még magamból űzni valahogyan... Elnézést kérek a részletes önéletrajzért, de hátha segít a válaszban. Szóval mi esélyem lehet rá hogy bekerüljek ?

##Színművészet#Egyetem#Esélyek#Vanremény?#Kapcsolataimnincsenek
2017. jún. 26. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Tök mind1 mit nyertél meg általánosban, egyet keresnek: TEHETSÉGEKET!

Két dolog ami szemet szúrt.

1) Akik felvételiznek, a nagy zöme nem csak gitározik meg szépen énekel, hanem táncol és színitanodákba jár évek óta. Szóval ha komolyan gondolod, kezd el ezt is fejleszteni.

2) A színművészetire nem filmszínészeket képeznek, hanem színházi színészeket (elsősorban). Szóval ha komolyan gondolod a filmezést, akkor járj castingokra, vagy olyan stúdiókba tanulni ami erre épül (de számíts rá, hogy Magyarországon nincs filmszínész főiskola/egyetemi képzés).

Hidd el nagyon sok olyan elismert színész van (ha csak néhány példát hozzak: Schrer Péter, Pokornyi Lia), aki teljesen más úton vált színésszé, de ha ez a te utad, akkor előbb-utóbb az leszel.

Ja és nyugi, az összes színésznek erős lámpaláza van :D Szóval ez természetes :)

2017. júl. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!