Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes mérnökként gazdaságot...

Érdemes mérnökként gazdaságot tanulni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdek (elvileg) BSc gépészmérnökként, de tudom, hogy valamilyen, kontrolling, ügyvezetés, sales, kereskedelmi irányba szeretnék majd tovább haladni a karrieremben, igazából a gazdasági vonal jobban érdekel.


Szerintetek tehát érdemes inkább gazdász BSc + gazdász MSc, vagy jó a mérnök BSc + gazdász/MBA Msc?


2017. jún. 29. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogyha a termelő szektorba (iparban) szeretnél gazdasági vonalon dolgozni, akkor jól fog jönni a mérnöki végzettség.
2017. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én gépészmérnök BSc-t aztán műszaki menedzser MSc-t ajánlanám neked. Gyártással foglalkozó vállalatnál fontos, hogy ráláss a műszaki részére a dolgoknak. A válallatok jó része indít menedzseri programot egyetemet végzetteknek, külföldi tapasztalattal, így be tudod betonozni magad valahova. Én így csinálom és megvan az eredménye.


Viszont nem árt, ha TÉNYLEG érdekel a gépészet része, mert sokat fogsz kínlódni vele éveken keresztül. Akit nem érdekel, jellemzően feladja. Nagyon nem olyan, hogy tessék-lássék elvégzem.

2017. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!