Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmi esélyem bekerülni a...

Semmi esélyem bekerülni a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

A szak ahova jelentkeztem tavaly 390.pontos volt nekem idén csak 340.jött össze..Persze nem tanultam halálra magam de lett emelt szintű érettségim és nyelvizsgám is..Mért van ennyire a béka feneke alatt az oktatási rendszer?

Én úgy látom hogy vannak szakok mint például a mérnök,informatikus amire szinte bárki bekerül,de legtöbb szak mind 400.feletti..


2017. jún. 30. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A felsőoktatásba van esélyed bekerülni...ha sláger szakra akarsz menni, akkor több kell...de gondolom ezt tudod, csak csalódott vagy. Semmi nincsen veszve szerintem. Használd ki ezt az évet, gyúrj rá a tanulásra, iratkozz be valamilyen tanfolyamra, sportolj! Melózhatsz is, az egy jó tapasztalat!
2017. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy dolog bekerülni, az a könnyebb része. Utána el is kell végezni. Tény, hogy az informatika képzéseken baromi alacsony a ponthatár (és jó fizetéssel csábítanak még több embert), de pl. nálunk 10% szokott eljutni időben az államvizsgáig. Nyilván ez az alacsony ponthatárnak is köszönhető.
2017. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Mivel a ponthatárokat a felvételizők pontszáma határozza meg, és a többség ugyanabban az oktatási rendszerben készült az ugyanolyan vizsgáira, mint ami alapján te is megkaptad a pontjaidat, ennek szerintem semmi köze az oktatási rendszer helyzetéhez.


Bármennyiszer újrapróbálhatod, utólag szerintem te is úgy fogod látni, hogy 400+ pontot összeszedni azért nem egy hihetetlen teljesítmény. Te is úgy érezted, hogy lehetett volna még többet kihozni belőle, ez most így sikerült, bőven benne van, hogy csak azért, mert "nem vagy hülye" még nem fognak felvenni egy adott szakra, hanem dolgozni kell érte. Bőven van esélyed bekerülni a felsőoktatásba, csak úgy tűnik, hogy erősebben kell próbálkoznod. Ennyi.

2017. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként amikor valamiből óriási hiány van, alap, hogy több képzési helyet finanszíroznak, de ettől még nem lesz népszerűbb a szak, ezért az alacsony ponthatárok, amiből az következik, hogy az ilyen szakokon kivételesen magas a lemorzsolódási arány, mert attól függetlenül, hogy lófing érettségikkel felvesznek embereket, még valószínűleg nem alkalmasak mérnöknek (aztán mindig ott vannak a sikersztorik, akik gyenge eredményekkel kerültek be, de el tudták végezni, és köszönik boldogok).
2017. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

A magyar felsőoktatás katasztrófa. Van pár népszerű szak, ahol a csillagokban van a ponthatár, mert millióan jelentkeznek rá és van pár, amire meg a kutya sem jelentkezik (pl PTI). Ha itthon akarsz dolgozni, akkor szerezz még pluszpontokat, esetleg csinálj javító érettségit, mert még mindig jellemző a papírozás itthon.

Ha külföldre készülsz, akkor felejtsd el az egyetemet. Kint a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy van-e diplomád, annyi a lényeg, értesz-e ahhoz, amihez kell (nyilván egy orvosi vagy jogász pályára ez nem érvényes)

2017. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Csak én nem értem még mindig a logikát abban, hogy miért a magyar felsőoktatás hibája, hogy valamelyik szakra a túljelentkezés vagy az alacsony piaci igények miatt magasabb a ponthatár? :D Mármint, annyi hibája van a mindenféle magyar oktatásnak, de ez a világ legtermészetesebb dolga.
2017. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A felsőoktatásban sok hiba van, de ez pont nem annak a hibája. Nem a felsőoktatás tehet arról hogy a slágerszakokra 5-ször annyian jelentkeznek, mint amennyire szükség van ( ez a túljlentkezés okozza a magas ponthatárt ), és hogy azokra amikre meg szükség lenne, fele annyian jelentkeznek, mint amennyire szükség van. ( ez okozza az alacsony ponthatárt )
2017. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat a kommentelők nagy részének igazat kell,hogy adjak talán tényleg nem érdemeltem meg idén hogy bejussak,de jövőre megteszem a magamét ez 100%..


Csak nehéz megemészteni,hogy az ember nagy részben napi 8.órákat van suliban és ez még sem hozza meg az eredményt..


Persze más dolog megint csak hogy a legtöbb gimiben nem veszik ezt komolyan 4.év alatt megfelelő tantervel és motivált tanárokkal simán teljesíthető lenne a feladat..De nem a gimikben a diákok módszeres kiégetése folyik ezt már több tanár is elismerte:)

Igy úgy tűnik hogy a 4.év elpazarolt idő amit főképp töltelek tantárgyakkal tölt az ember...

2017. jún. 30. 23:25
 9/12 anonim válasza:
81%
Igen, 8 órákat van az ember iskolában, de ha nem teszel azért, hogy a tanárok által leadott anyagot elsajátítsd, és nem készülsz-tanulsz otthon is, akkor igazán nem az oktatási rendszer hibája, ha rosszak lesznek az érettségijeid :) Egyetemről meg ne is beszéljünk ennél a szintnél, mert ha gimiben nem tudod rávenni magad a szorgalomra, akkor a felsőoktatásban is igen "motiválatlannak" fogod találni a tanárokat, és "béka feneke alatt lévőnek" az oktatási rendszert :))
2017. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Te sem voltál diák mostanában különben nem állítanál olyan dolgokat amihez semmit nem értesz..Ha nekem nem hiszel olvas kicsit utána a dolgoknak..Nem értem minek kell olyanról beszélni amiről semmit nem tudunk az ilyet okoskodásnak szokták hívni..
2017. júl. 1. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!