Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megújuló energiaforrásokkal...

Megújuló energiaforrásokkal szeretnék foglalkozni, hol lehet ilyet tanulni?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a megújuló energiaforrások, olyannyira hogy szívesen is foglalkoznék ezzel, azonban nem igazán találok olyan szakot, ahol erről szerezhetnék képesítést. Ti tudtok ilyeneket? Energetikai mérnök esetleg környezetmérnök? Ezeken kívül van még valami?


Köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 4. 00:11
 1/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Van, a gépészmérnök épületgépész szakiránya. Csak mi nem magukkal az anyagokkal foglalkozunk, hanem ezeket az elemeket alkalmazzuk egy hőközpontnál vagy épületfelújításnál, gondolom az általad felsorolt szakok picikét mélyebb betekintést/ismereteket adnak, nálunk 1 tantárgy keretén belül esett szó az elemekről illetve egy kisebb tervezésről.

Gépészmérnök épületgépész specializációt BME, DE és a PTE-n tanulhatsz.

Energetikai mérnököt BME-n indítanak, illetve van képzése Miskolcon is csak az utóbbi 2-3 évben nem indult a szak.

Környezetmérnökit meg sok helyen tanulhatsz, viszont ezzel egy kicsit vigyáznék, mert a fent leírt szakokkal ellentétben ez kevésbé keresett.

2017. júl. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

energetika, plusz környezetmérnöki tárgyakkal

környezetmérnök, plusz energetika tárgyakkal (vagy MScvel)

külföldi képzések

2017. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2017. júl. 4. 13:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörű szakma. Ha most lennék fiatal, én is csak ezt választanám. Így, vénségemre, csak egy egyéves energetikai tanfolyamot suvasztottam bele az időmbe.
2017. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
76%
Ha jól tudom az Eszterházy Károly Egyetem földrajz szakán lehet megújuló energiaforrások szakirányt választani.
2017. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vodafonelive ***** válasza:

Most már a PTE-n is tudsz a környezetmérnökin, eddig 1 szakirány volt, most 2 újat fognak indítani a hír szerint. :)

[link]

2017. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a BME-n tanulok energetikai mérnöknek, 3,5 év bsc után 2 év megújuló energiaforrások msc-vel tudsz ilyet tanulni. A többi egyetemről nem tudok nyilatkozni, nem is hiszem hogy érdemes mérnöknek tanulni más egyetem mint a bme (talán óbudai gépészmérnök de az is csak végső esetben ha kihullasz bmeről :D). Energetikai mérnökre most már egyre könnyebb bekerülni (2 éve 420 tavaly 400 most meg 390 volt a ponthatár) mert kevés a jelentkező és mindenki gépésznek megy. A tanterv is megváltozott a 2017-es új tanterv könnyebb mint a 2010-es amivel eddig tanultak mégis színvonalas képzést tudnak tartani. Ha van bármi kérdésed szívesen válaszolok, ha tudok rá időt szakítani :D
2017. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!