Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia alapképzés illetve...

Biológia alapképzés illetve mesterképzés után, mivel tudok majd foglalkozni?

Figyelt kérdés
Nem igazán szeretnék kutatni,kutató lenni,sokkal inkább valami gyakorlatiasabb munka érdekelni majd.Orvosi kilőve. Mindenre nyitott vagyok,de inkább az emberrel,állatokkal kapcsolatos dolgok érdekelnek. Milyen mesterképzésre menjek, milyen szakirányt válasszak majd? Sehol sem találok olyan oldalt,ahol felvilágosítanának ezzel kapcsolatban:/ Köszönöm a segítséget előre is! :)

2017. jún. 7. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Biológia szakkal csak kutatni tudsz. Ez egy kutatói szak. Lehet menni ökológusnak, akik sokszor mennek terepre, de gyakorlatilag az is kutatás, csak unalmasabb. Inkább az a kérdés, hogy az emberekkel/állatokkal kapcsolatban mi érdekel? Mert itt bioszon mindent meg fogsz tanulni pl. hogy melyik csírasejtből mi alakul ki, vagy hogy a póknak mennyi szőr van a láván, de van egy olyan gyanum, hogy téged nem ez érdekel
2017. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nézegettem a zoológust,etológust,hidrobiológust is,ezek tetszenek... Igazából,így hogy még bioszt is csak emelt szinten tanultam gimiben,még nem is nagyon tudom,hogy pontosan mi is érdekelne.. Nagyjából tudom,hogy inkább állat, ember ,mint növény... Vannak ezek is,hogy orvosi biotechnológia.. De nem ismerem ezeket egyáltalán. Az elhelyezkedést sem,azt sem tudom,hogy mit dolgoznak. :(
2017. jún. 7. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!