Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem érettségire...

Emelt történelem érettségire hogy készüljek fel?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem emelt szinten történelemből. Eddig ahogy néztem az érettségi feladatokat, több mint a felét nem igazán tudtam anélkül, hogy átolvastam volna a témákat..


Mit érdemes elolvasnom? Kezdjem el elolvasni és megtanulni újra a 9. osztályos anyagot a 12. osztályosig? (Száray könyvek, régebbiek is megvannak).


Vagy hogy készüljek rá?



2017. júl. 5. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Felkészítő tanár segítségével. Elvileg minden iskolában van ilyen.
2017. júl. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Garpe ***** válasza:
100%

Szia :)


Én egyedül készültem fel rá, gimi után egyetemi szakot váltottam az első félév után, így január 7-től az érettségiig volt időm (közben csupán egy nyelvvizsgát tettem, és kizárólag a törire koncentráltam).


Én úgy csináltam 90%, hogy végig olvastam a négy Száray könyvet (azonban neked már más kerettanterv szerint lesz, de végülis a történelmen nem lehet változtatni) az elsőtől az utolsóig, a megértésre koncentráltam, hogy értesem mi történt mi után. Minden felyezet végén cisnáltam egy összefoglaló táblázatot (név, fogalom, helyszín, évszám...) és kijegyzeteltem a könyv adott fejezetéből, a fontosakat. Megtanultam a magyar királyokat (évszámaikkal). Közben jártam előkészítőre, az emlet törisekhez, ahol megtanultam feladatot oldani (ez ugye teszt, ami nem elsősorban a történelem tudást, hanem a teszt töltési készségeket méri), EMLETTöriesszét írni.


Ha nagyon kegyetlenül elegem volt, akkor kitöltöttem egy-egy feladatlapot, megírtam az esszéket (a tanárúr néha ki is javította), sokszor utána olvastam a RUBICON-on vagy a wikipédián az eseménynek (ha érdekelt és elegem volt nagyon Szárayból), illetve megnéztem az zanza.tv-n a videókat.


Ha kérdésed van, nyugodtan írj prvátot (akár te is kedves olvasó). :)

2017. júl. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én idén emelteztem.Teljesen magam készültem fel,úgy hogy még magyar törit se tanulunk a suliba(határon túli vagyok),így lett 83 százalék.Ahhoz képest,hogy mennyit tanultam..őszintén ez nem a legjobb eredmény.Minden könyvet átolvastam,kb 5 fajta tankönyvből tanultam,emellett a múltkor c.folyóirat,és egyéb újságokat olvastam,dokumentumfilmeket néztem,forrsokat olvastam stb.Na meg persze a feladatlap kitöltés..Mikor megírtam az emeltet,úgy gondoltam tök feleslegesen tanultam rá,mert kb ugyanúgy írtam volna meg semmi tanulás nélkül.Ajánlom,hogy nézz bele az ideibe és az az előttivel vesd össze.Fogalmam sincs,hogy ebbe mi a történelem.Ez eg jóval komplexebb dolog volt,szövegértés,közgáz,szociológia,logikára is épül.És sokan mondják,hogy tök egyszerű volt..igen,lehet valakinek az volt.De nem mindenkinek egyformák a képességeik.Szóval szerintem,ha nincs egy jó tanárod,akkor keress egyet.Mert szerintem,ha magad százalékot akarsz,szükséges.
2017. júl. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
magas százalékot*bocsi
2017. júl. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!