Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy emelt angol érettésgivel...

Egy emelt angol érettésgivel a kezemben, milyen szakokat tudtok javasolni?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek végzős, már van egy előrehozott, 92%-os középszintű angolom, jövőre emelt szinten szeretnék vizsgázni belőle.


Ami még érdekel az a történelem, illetve a magyar, de ezekből egész egyszerűen nem tudnék megcsinálni egy jó emelt szintű érettségit. Tudnátok olyan szakokat javasolni, ahol van esélyem bekerülne államilag támogatott képzésre egy jó emelt angolal, és egy jó középszintű törivel?


2017. júl. 5. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Pontatlan a megfogalmazás. Középszintű angol van a kezedben, emelt majd csak lesz.

Kérdésedre válaszolva: jó emelt angollal és jó közép törivel mehetsz anglisztikára, töri szakra, jogra, csomó helyre.

2017. júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Angollal és törivel mehetsz bármilyen turisztikai vonalra. Jó angollal lehetsz fordító, tolmács vagy angoltanár. De ennek magadnak kéne utánajárni, hogy mi tetszik, mi érdekelne.
2017. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam az anglisztikán. Szerintetek érdemes lenne angol mellé minorként választani a spanyolt, vagy esetleg a japánt?
2017. júl. 5. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Japán jól hangzik, de piaci értéke nem sok van. Akik japán anyanyelvűek és érdemes velük foglalkozni (mármint üzletet kötni stb), azok mind tudnak angolul. Japánba kivándorolni meg nem egyszerű.

A spanyolnak potenciálisan több haszna van, bár én itt Európában inkább az olaszra szavaznék, több vele a lehetőség.

Ha meg más is érdekel, akkor én a németet, franciát vagy az oroszt ajánlom.

2017. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!