Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány pont kell ahhoz, hogy...

ZsaniHegedüs kérdése:

Hány pont kell ahhoz, hogy felvegyenek Debrecenbe magyartanári szakra?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem,és szeretném jövőre beadni a jelentkezésemet. Duplázni szeretnék, mert két ötösöm lett,az egyik magyarból (80%) a másik pedagógia ismeretekből (szintén 80%). Így 320 pontom van. Szeretnék az egy év alatt angol nyelvvizsgát is tenni,bár nem tudom,hogy hány plusz pontot jelent.Nem tudom,jelent-e plusz pontot,de most nyáron meg lesz a végzettségem arra,hogy tánctanár lehessek. Igaz, Romániába csináltam.Szerintetek jelent valamit? Ha valaki van ilyen szakon, elmesélni,hogy milyen és hogy hány ponttal vették fel?

2017. júl. 5. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Tényleg nem rosszindulatból mondom, de ha ilyen alapvető dolgoknak nem tudsz utánanézni az interneten (ahol azért bőven akad válasz), nem való neked az egyetem.


És szerintem azt te sem gondoltad komolyan, hogy egy tánctanári végzettség bármilyen előnyt képezne számodra a magyar tanári szakon. Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon kétszakos tanárképzés folyik, ami azt jelenti, hogy csak magyartanár nem lehetsz, hanem pl. magyar-történelem szakos tanár. Azt azért elárulom, hogy ha például magyar-fizika szakra akarnál jelentkezni, azt nem tudod megtenni, mivel fizika-magyar szakot indítanak csak (amelyik az ABC-sorrendben előbb van, az van előbb).

2017. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kompley nyelvvizsga 28 pluszpont. Továbbá ajánlanám, nézd meg nem kell-e emelt szintű érettségit tenni valamelyik tárgyból a jelentkezésedhez. Nekem nagyon gyanús, hogy kell.
2017. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!