Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia levelező szak...

Pszichológia levelező szak hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, le tudná-e írni valaki tömören, mi a menete a szakra való bejutásnak? Ezer éve érettségiztem, még nem volt emelt/közép szint, tehát úgy tudom, le kellene először tenni a megadott tárgyak valamelyikét. Miből kell ezen kívül készülni a felvételire? Van valakinek friss tapasztalata? Nagyon köszönöm, ha írtok!
2017. júl. 6. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Most fejeztem be az első évet :) és 15 éve érettségiztem, szóval hasonló helyzet és friss tapasztalat. Én angolból csináltam egy felsőfokút, es a felvi-n beadtam a jelentkezést az egyetemre. Pont úgy, mint mindenki más, aki most 18 éves. Más vizsgára nem volt szükség (volt nyelvvizsgám pluszban), így nem volt más teendőm, mint várni a ponthatárt.
2017. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
*felsőfokút = emelt szintű érettségit (bocs, nem áll rá a szám :))
2017. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm, hogy írtál.:) És levelezőn végezted az első évet? Ha igen, hogyan néz ez ki a gyakorlatban? Mennyi a nagyon szükséges bejárnivaló? És ha nem titok, melyik egyetem ez?
2017. júl. 6. 15:17
 4/13 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne: beszámítottak a pontjaidba bármit a korábbi érettségiből? Miből tevődött össze a pontszám?
2017. júl. 6. 15:20
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Persze, szívesen mesélek, ha segítek vele :)

Én az angol emeltemet és a biosz közepemet vittem (ezeket duplázta a rendszer) és két nyelvvizsgát. Elvileg azt a számítást veszi alapul a felvi, amelyikkel több a pontod, így nem te döntöd el, kiszámolják neked, hogy a legjobban járj.


Károlin vagyok levelezős. Minden hétfőn vannak órák, reggel 9től, délután 6-7ig, a vége változó. Az előadásokra nem volt kötelező bejárni (de érdemes ott lenni, nagyon jók), a gyakorlatok katalógusosak, és max. 2 hiányzás lehetséges. Kivéve egy kurzus alól, ebből csak egy nap van, tömbösítve, így ha hiányzol, akkor elcsúszol egy évet. (Pályaszocializáció a neve, olyasmi mint egy önismereti csoport :) jó kis óra).

2017. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzáfűznék, hogy ha te is család és munka mellett csinálod majd, hogy sajnos minden hétfői napra tesznek gyakorlatot (eddig úgy vettem észre, hogy csak délelőttre), tehát minden hétfőt "ki kell venni", hogy ott tudjon lenni az ember. Ebből a szempontból rugalmatlan a rendszer.
2017. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Itt meg tudod nézni az órarendet :)

[link]

2017. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ennyire tartalmas válaszokat írsz.:)

Egyetlen, talán utolsó kérdésem lenne: összefoglalva, minden hétfőn van előadás, máskor nincs, s ezen belül a gyakorlatokra kell bejárni, de ebből mennyi van félévenként?

2017. júl. 6. 18:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Megfigyelem én is ezt a témát, mert pont mostanában fogalmazódott meg bennem, hogy érdekelne a pszichológia levelező, de nem késő-e elkezdeni? De úgy látom, nem lennék egyedül vele. :)
2017. júl. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Most a tavaszi félévben statisztika, lélektan és fejlődéslélektan gyakorlatok voltak, 14 órában. Ez egy félévben 8 napot jelentett. Ehhez jött pluszban a Pályaszocializáció, ami egy egész napos "buli" :)

Tehát 9 nap volt olyan, ami katalógusos nap volt.


Az életkorhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy az évfolyam jelentős része nem érettségi után jött ide. Családos, felnőtt, dolgozó emberek mind, közel a 30-hoz, vagy bőven felette. :) Szóval a kor tényleg nem akadály! :)

2017. júl. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!