Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ vagy diploma ér többet?

OKJ vagy diploma ér többet?

Figyelt kérdés
Azt lennék kíváncsi, hogy ha egy adott szakból pl.: gazdaságinformatikus van egyetemi szak, illetve OKJ is, akkor vajon melyik ad több, értékelhető tudást (ez alatt nem a papírt értem, hogy melyik "ér többet"). Illetve, hogy mik a különbségek a 2 fajta képzés között. Egyetemi képzéssel nagyából tisztában vagyok, mivel fél évet jártam, és az a véleményen, hogy ott sok "felesleges tantárgy" van. Nektek mi a véleményetek, esetleg van olyan aki már mindkettőn tanult/elvégezte?

2017. júl. 6. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Ez most komoly kérdés? Egy Bsc diploma bármilyen OKJ-nál többet ér, mivel több mozgási és előrelépési esélyed lesz utána.
2017. júl. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Az előnye annyi, hogy sok helyen nem elég az OKJ. Multihoz nem nagyon jutsz be OKJ-val, hiszen diplomások is vannak.

Emellett szimplán annyi, hogy a diploma kinyitja a mester kapuját és átfogóbb lesz a tudásod.

2017. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Miért jelentkezik mindenki mostanában gazdinfora? :D


Amúgy akkor már egy fokkal nem jobb az Fsz képzés? ott is kapsz papírt, és esélyed van továbbmenni bsc-re. Nagyjából azokat kezdik tanítani amit egyetemen is.

2017. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Az OKJ kb. arra jó, hogy elmondhatod, hogy elvégeztél egy tanfolyamot, tehát van egy szakmád, amivel csak itthon tudsz ércényesülni (vagy még itthon sem), míg a diploma elfogadott külföldön is, bár a Bsc ott sem nagy szám.
2017. júl. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

messze nem biztos, hogy többet ér a diploma.

Én kétszer kaptam meg úgy állást könyvelőként, hogy okj-m van. A tb-bérem a mképes mellé nagyobb előny volt, mint a pü-szviteles diploma...

2017. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ugyanazon szakon végzett mennyivel tud többet/mennyivel tanítanak többen egy egyetemi alapképzésen, mint egy okj-n?
2017. júl. 7. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
A leggagyibb egyetemi alapképzés még a legrosszabb intézményben is messze színvonalasabb, hasznosabb, tartalmasabb, mint a legjobb okj. Az okj arra lehet jó, hogy felvételi pontokat gyűjts vele, ha nincs elég.
2017. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!