Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen szakot...

Szerintetek milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek az alábbi szakok közül melyiket érdemes manapság tanulni?


Nemzetközi gazdálkodás, alkalmazott közgazdaságtan, pénzügy-számvitel, gazdaságinformatikus (nőként?), nemzetközi tanulmányok, fordító-tolmács


Őszintén megvallva nem igazán döntöttem jól a felvételinél, és már úgy gondolom, hogy nem menne nekem az a szak, amit beírtam.A matekot szeretem, de nem vagyok egy kivételes tehetség, a nyelvek nagyon jól mennek.

A felsoroltakon kívül ha tudtok ti is írjatok olyan szakokat, amikkel el lehet érni valamit.



2017. jún. 30. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Mi az, amit __Szeretsz__ csinálni?
2017. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha tudnám, akkor nem tettem volna fel ezt a kérdést :)

És hiába szeretek olvasni vagy futni, hogy ha ezekkel nem lehet semmit kezdeni.

2017. jún. 30. 14:26
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, önismeret nélkül hibázni fogsz és rosszul választasz. Ha te magad sem tudod, mi mozgat téged igazán, akkor mi hogyan döntsünk helyetted, vagy milyen tanácsot adjunk?


Mit szeretsz olvasni? Miről? Mennyit?

A felsoroltak közül melyik miért érdekel, és melyik miért nem tetszik?


Tényleg szeretnék segíteni, de ehhez beszélgetnünk kellene kicsit!

2017. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egy szó nem volt róla, hogy döntsd el, hogy hova menjek :D Arra értettem, hogy megmondjátok hogy ezek közül melyikkel lehet valamit kezdeni, melyiket érdemes elvégezni...

És nem hinném, hogy azok, akik mondjuk közgázra járnak, azok ezzel szeretnek foglalatoskodni, vagy ez a hobbijuk, egyszerűen csak akarnak egy jó diplomát szerezni..Mérnököknél,orvosoknál még elhiszem, hogy érdekli őket, és sokat foglalkoznak azzal amit tanulnak szabadidejükben is, de más szakoknál kevésbé.

2017. jún. 30. 14:32
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Rendben. Azt hittem, te is azok közé tartozol, akik szerint az életet élni érdemes és nem túlélni.


Akkor nézzük a tényeket. Jól megfizetik a tolmácsokat, ezt első kézből tudom. Főleg, ha több nyelven beszélsz. A pénzügy és számvitellel is könnyű elhelyezkedni, népszerű. Az informatika pedig mind közül a legkiemelkedőbb. Ha a mindennapi jó érzés nem számít, ezt válaszd, zsíros állások vannak vele.


Sok sikert!

2017. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Hát, lehet itt személyeskedni, de akkor szerinted ha valaki a gimi végéig nem találja meg mivel akar foglalkozni, az lehúzhatja magát a WC-n?:) esetleg üljek addig a babérjaimon, még ki nem találom, mégis mivel szeretném tölteni az életem hátralévő részét?

Hát inkább nem, köszi!:)


Örülök, ha te azon szerencsések közé tartozol, de hidd el, a nagy többség nem ilyen.

2017. jún. 30. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Én azt javasolnám, hogy válaszd azt, ami a legnehezebb. Jó eséllyel azzal tudsz a legjobban elhelyezkedni. És ne csak a fizetésre gondolj, hanem arra is, hogy műt éreztetnék veled a főnökeid, kollégáid. Ráadásul most még könnyebb leülni és tanulni, mint amikor már családod van. Ha meg nem sikerül a legnehezebb, akkor legalább tudod, és utóbb nem lesz itt a "mi lett volna, ha" érzés...


Illetve abba is gondolj bele, hogy milyen életet szeretnél. Pl egy tolmácsnál benne van a pakliban, hogy este kell dolgozni (pl egy fogadáson), nekem nem hiányozna. A nyelvek meg... tanulj meg jól angolul és még egy nyelvet (nemet v francia) és nem lesz gondod.

2017. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Személyeskedhetünk... én 30 éves korom után jöttem rá, hol szúrtam el az életem. Ebből a tapasztalatból tettem fel az első kérdéseket. Remélem, te nem lősz mellé, és nem sajnálsz pár évet akár várni is, mielőtt elpocsékolod az állami féléveidet, vagy minden erődet és idődet egy olyan szakirányra pocsékolsz, amiben dolgozva minden reggel úgy kelsz fel, hogy "csak ma lőjön le valaki, könyörületből..."


Lehet ezt flegmán kezelni, de az életedről van szó. A piacképesség egy dolog. De a pénz még senkit nem tett boldoggá. Közhely? Lehet. De igaz. És nem csak az orvosok lehetnek szerelmesek a hivatásukba. Mindenkinek meg van az a terület, amiben kiemelkedően tud teljesíteni. Csak időt kell szánni rá, hogy megtaláld. Igen, lehet, hogy nem napokat és hónapokat, hanem néhány évet. De akkor sem akkora veszteség, mint egy egész, rosszul leélt élet.

2017. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7 Igen, és a tolmács esetében például abban is kételkedem, hogy egyáltalán mennyire van még szükség rájuk, mivel manapság már egyre többen és egyre jobban beszélnek minimum angolul


Köszönöm a válaszodat!:)

2017. jún. 30. 14:50
 10/14 A kérdező kommentje:

RipOutTheWings

Igazat is adok neked egy ponton, remélem én is megtalálom mielőbb azt, amivel foglalkozni szeretnék, ha már idáig nem sikerült.

Örülök, hogy te megtaláltad végül!

Szép napot és köszönöm a válaszaidat!

2017. jún. 30. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!