Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Ha jelentkeztem egyetemre...

SOS! Ha jelentkeztem egyetemre és esetleg fel is vettek, utána meddig rakhatom passzívra a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemre, de más lehetőség miatt inkább passzívra tenném. De meddig lehet ezt megtenni? Illetve, ha szintén felvettek, de inkább visszamondom a jelentkezésem, annak vannak valamilyen anyagi, vagy egyéb vonzatai?

Értem ezalatt, hogy mondjuk legközelebb nem tanulhatok tovább államin stb.



2017. júl. 12. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Semeddig. Tudtommal első félévet nem lehet passziváltatni.

Maximum nem iratkozol be, abból nem igen lehet baj.

2017. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemfüggő, hogy lehet-e passzíváltatni első félévben. Melyik egyetem, melyik szak?

Amúgy be kell iratkozni és úgy tudod magadat passzívra tenni. Ez szeptember közepéig lehetséges a legtöbb helyen.

2017. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemenként eltérő, hogy hol lehet kezdeni passzív félévvel és hol nem (valahol engedélyezik, hogy 2 passzív félévvel kezdj, de ezt a TO-n kell megérteklődni).


Nincs semmi következménye, ha nem iratkozol be. Csak simán más elől elveszed a lehetőséget.

2017. júl. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2/3


ELTE - BTK-ra jelentkeztem orosz, kínai és ukrán szakra. Illetve a Pázmányon is kínait jelöltem meg.

A helyzet, hogy kaptam egy elég jó munkalehetőséget, amit jobbnak vélek, mint a diplomát ezekkel a nyelvekkel, mert magában a nyelvvel semmit nem érnék.

2017. júl. 12. 10:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz oda menni, akkor még ma éjfélig tudod a jelentkezésedet semmisé tenni azzal, hogy kiveszed a szakokat a jelentkezésedből.
2017. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha esetleg az első évemet passziváltatom, utána mehetek még államira?
2017. júl. 12. 10:42
 7/8 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Biztos van itt a gyakorin aki tisztában van azzal, hogy tudsz-e passziválni az első évedben az általad bejelölt egyetemeken illetve szakokon. Ha passziválsz attól még ugyan úgy be kell iratkoznod személyesen és alá kell írnod a hallgatói szerződést, aztán az őszi meg a tavaszi szemeszterben is nincs más dolgod, mint a neptunban bejelentkezni passzív hallgató ként. Ha 1 év után úgy gondolod nem kezded el a tanulmányokat, akkor az iskola eltanácsol és újra kell felvételizni az intézménybe.
2017. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az adott szak tanulmányi osztályát keresd meg, ők tudnak ezzel kapcsolatban segíteni. Van ahol tudsz passzívval indítani van ahol nem. De arra készül fel, hogy 2. félévben nem éri meg elkezdeni, mert nagyon sok tárgyat fel se tudsz majd venni a ráépülések miatt.
2017. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!