Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csecsemő és kisgyermeknevelő...

Dr.Med.Vet. kérdése:

Csecsemő és kisgyermeknevelő szakra járók, tudnátok mondani infót erről a szakról?

Figyelt kérdés
Milyen a beszédalkalmassagi, továbbá melyik egyetemre jártok? Ott milyen a tanítás? Miket tanultok?

2017. júl. 12. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A Debreceni Egyetemre jártam. 2012-2015 között. Csak egy kötetlen beszelgetés volt, amiből a beszédhibát szűrték ki. Nincs mitől félni! A szak egyébként semmibe sincs nézve, annak ellenére, hogy sok nehéz tárgy van. Ezekre tudnám bontani: magyar nyelv és irodalom, egészségügy és gyakorlat. Nekem, mint humán beállítottságúnak az egeszségügyi rész elég nehéz volt. Ha újra kezdhetném biztos, hogy óvodaoedagógiára váltanék (tervezem is). Diplomás kisgyermeknevelőként 150et se kapok.
2017. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És maga a munka miből áll? Mert az is fontos h szeressen a munkámat
2017. júl. 12. 13:00
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Reggel fogadod a gyerekeket, terítesz reggelihez, tízóraihoz, ebédhez, uzsonnához és le is szeded az asztalt, öltöztetsz, énekelsz, mondókázol és pelenkát cserélsz, szaladgálsz a gyerekek után és játszol, tanítod őket, dukomentaciót vezetsz. Szóval olyan, mintha a saját gyerekeddel foglalkoznál csak éppen kb 7 van belőlük. Elég fárasztó, óvónőnek jobb lenni, a fizetés is jobb, kevesebbet dolgoznak és ott van a dajka is segítsegnek.
2017. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem, de engem mégis a kisebb korosztály vonz, főleg a kisbabák
2017. júl. 12. 15:38
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Én is így voltam vele, kipróbáltam az oviban is a ped.asszisztensi munkát, jóval könnyebb óvónőnek lenni, mint gondozónőnek. Annó egy bunkó tanárom mondta, hogy diplomás dajkák leszünk, igaza volt. Az oviban is vannak 2.5 évesek. A bölcsiben meg találkoztam már 4 évessel is. Ez csak egy jó tanács, az én hibámból tanulva. Akinek nincs diplomaja csak okj-s az se sokkal kap kevesebbet.
2017. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pedagógusi bértábla szerint van a fizetés? Nem lehet feljebb kerülni?
2017. júl. 13. 20:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem! Nem pedagógusként vagyunk nyílvántartva, hanem közalkalmazottként!
2017. júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A diplomás kisgyermeknevelők már a pedagógusi bértáblához tartoznak, az okj-s vagy felsőfokú oklevéllel rendelkezők pedig a közalkalmazotti bèrtáblához!! 🙂
2017. júl. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ott a munkahely kavarhat valamit, ha diplomásként nem a rendes béred kapod, lehet nem úgy vagy bejelentve.Magánbölcsibe dolgozol diplomával? Mert ott megthetik és meg is teszik, ezért is váltottam nemrég másik bölcsire.. 😐 Én így diplomával dolgozom most állami bölcsibe, van 3 év gyakornoki idő is mint az óvónőknél és utána kerülni ped1-be!
2017. júl. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És miképp kerülhetnék majd feljebb a ranglétrán?
2017. júl. 15. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!