Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes jogi pályán elhelyezke...

Érdemes jogi pályán elhelyezkedni? 17/L

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz bekerülni az egyetemre és mennyire nehéz a képzés maga?
2017. júl. 14. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hat én 2002-2007 között jártam az Eltére. Azóta úgy tudom, nehezebb bekerülni államilag finanszírozott képzésre. Elvégezni nem könnyű, de ha elszánt vagy, nem lehetetlen. El is lehet helyezkedni, bár nem könnyű. Azzal is számolj, hogy 5 év egyetem után 3 év gyakorlat kell a szakvizsgához. A szakvizsgát fél év -egy év alatt lehet letenni ( 3 vizsga van, de külön időpontokban, közben persze dolgozol). Tehát érettségi után kb 9 évvel leszel teljes jogú jogász. Nagyjából innentől lehet jól keresni. Hátránya, hogy a diploma nem ér sokat külföldön...
2017. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, már kijárta az egyetemet, de még mindig csak alant munkát végez. Reggel 8tól este 9ig túlóráztatják őket, ráadásul minimálbéren. Azt mondta muszáj megcsinálnia, csak így léphet majd egyszer előrébb. Valamiért csak felvitték azt a ponthatárt, gondolom nem amiatt, mert hiányszakma.:/
2017. júl. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!