Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatással kapcsolatos...

Felsőoktatással kapcsolatos kerdeseim lennének, valaki segitseg?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok,16 éves lány. 4,3-5 a tanulmányi átlagom. Ebben a tanévben faktot kell választanom és nagyon elakadtam. Gondolkodtam pár szakon de nem igazán tudom,hogy most pontosan miből kéne meg hogyan érettségiznem

Pszichologia: ide mibol kene?

Gyogytornasz:?

Pszichiatria:? Itt kemiabol muszaj? (Nem az erossegem)

Böngésztem a Felvi,hu-n be is regisztráltam,de nem igazan tudok kiigazodni.

Egyébként ha valaki ezekre a szakokra jár szivesen olvasok véleményeket!

Valaki tudna segiteni?


2017. júl. 21. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Pszichiágria nincs, pszichiáter van, amihez kötelező a kémia, mivel orvosi után lehet rá szakosodni

Pszichológia:túltelített, és alapszakkal nem sokra mész, szinte kötelező a mesterképzés hozzá, és még úgyse sok az esély

gyógytornász: ide hasznos a biológia, kémia, egészségügyi alapismeretek

2017. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A helyedben a gyogytornasz szakot valasztanam. Pszichologusbol rengeteg van, akar az elozo valaszolo is irta. Pszichiaterkent pedig 6 ev orvosi utan szakosodhatsz, amihez emelt biosz es emelt kemia szukseges. De ha a kemia nem az erosseged akkor nem ajanlom. Bar behuzhatod, de orvosin rohadt nehez lesz (en "vegyeszalommal"es eroteljes erdeklodessel a kemia irant mondom hogy az emelt nem a legkonnyebb).
2017. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvosin nem kötelező az emelt kémia.

Az emelt biosz a kötelező, e mellé kötelezően választható a kémia vagy a fizika.

2017. júl. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen utolsó ebben igazad van, de emelt kémia nélkül hogyan fogja megtanulni a biokémiát, a gyógyszertant, a kémiát stb az egyetemen? Még emelt kémiával se a legegyszerűbb,anélkül meg hacsak nincs hatalmas szorgalma az embernek szinte öngyilkosság.
2017. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ertem hogy az emelt kemia miert nem kotelezo orvosira?! Nyilvan 70% a targyaknak kemia, es fizikabol csak biofizika van, ami kotelezo, esetleg vmilyen szabadonvalaszthato targyak. Emelt kemia nelkul eselytelen ott maradni.
2017. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!