Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ügyészként szeretnék...

Ha ügyészként szeretnék dolgozni a jogi diploma megszerzése után, akkor milyen területre érdemes szakosodnom még az egyetem alatt, milyen órákat célszerű felvennem?

Figyelt kérdés
2008. okt. 18. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Amilyen területen képviselni szeretnéd a vádat! És szerezz ismerősöket,hátszelet, mert az ügyészi állások is szinte már dinasztikus úton töltődnek be.
2008. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs senkid, aki ügyész... Nem mondom, hogy nincs esélyed, de akkor nagyon ott kel legyél!!! Kihalásos alapon történnek, akárcsak a bíró...

De szerintem ezt még az egyetem alatt 2szer átgondolod mit szeretnél... én is ügyészként rohantam neki, úgy hogy nálunk nem is egy ügyész van a családban, tehát még sanszom is lett volna rá... de már a 3. éven tudtam, hogy ez a jog dolog nem nekem való. 5-öd éven meg rühheltem...

Egyébként meg olyan tárgyakat, amit a Büntetés végrehajtás tanszék hirdet, ez egyetemenként változik. Legyél bent minden szar egyetemi szervezetben, vannak bíróság, börtön látogatások...

Ezentúl, hogy milyen területen szeretnél ügyész lenni nyílván ha büntető jogi területen, akkor a bünti tanszék felhozatalából kell(ene) válogatni.

Hát kb. ennyi.

ja és vannak kredit tanácsadók is az egyetemeken, vagy hogy ez mpst az új rendszerben hogy működik azzal nem vagyok tisztában, de valamikor voltak, őket is nyugodtan lehet ilyenről kérdezni.

Amúgy biztos vagyok benne, hogy segítséget bőven találsz majd.

Melyik egyetemre szeretnél menni? /vagy melyiken vagy?

2008. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!