Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra jelentkeznétek...

Milyen szakra jelentkeznétek ha "újrakezdhetnétek"?

Figyelt kérdés

Végül is mindenki bármikor újrakezdheti, elvégezhet még egy szakot egyetemen/főiskolán/vagy okj-t, de azért egy diploma után ez (nálam legalábbis) erősen pénz és idő kérdése. Főleg a pénz, hiszen ha az elsőt támogatta az állam, a másodikat már nem fogja végig, elfogynak a támogatott évek.


Röviden nálam annyi a helyzet, hogy 4 évig tanultam eü főiskolán, diplomás ápoló lettem, nem volt nehéz elhelyezkedni vele, de időközben komoly kapcsolatom lett, és már nem az áll az első helyen, hogy másoknak akarok segíteni, hanem az, hogy megteremtsem a leendő családunknak a megfelelő, biztonságos hátteret, környezetet, ehhez pedig jobban szeretnék keresni illetve nem szeretnék folyamatos műszakrendben dolgozni. Mert most még elvagyok 150 e forinttal meg az éjszakázgatásokkal, hétvégi, ünnepi munkával, de ha már családom lesz akkor már nem szeretnék. Épp ezért gondoltam, hogy februárban jelentkezek pénzügy-számvitel szakra, vagy 1 évvel később. (Most munka mellett pügy-szvitel okj-n tanulok, ezért esett erre a választás, ebben látok olyan lehetőségeket, ami megegyezik a fent leírt jövőképemmel.)


Volt már valaki hasonló helyzetben, hogy a középiskola után, mint később kiderült, nem jól döntött, és újabb szakma tanulásába vágott?



2017. júl. 23. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Programozónak.
2017. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Közgazdász
2017. júl. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem újrajelentkezés, de tanulj meg programozni magadtól. Az egyetemi proginfo sz*rt sem ér, sokan úgy jönnek ki egyetemről, hogy programozni sem tudnak. Ehelyett 3 és fél évig programozhattak volna egyénileg és mostanra legalább rutinosak lennének.


Ezenkívül gazdasági szakok közül pénzügy, alkalmazott kozg, gazdelemző jók még, de mérnöki pályán is vannak jó szakok (villanymérnök, gépészmérnök). Orvosit, jogot nem ajánlok újrakezdőknek a képzés hossza miatt.

2017. júl. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valami gazdasági szakra, nemzetközi gazdálkodás pl.

Megbántam,hogy nem közgazdásznak tanultam,mivel nem fogok állást találni és valszeg sokat keresni se soha ezz a büfészakommal...

2018. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!