Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 15évesen késő elkezdeni...

15évesen késő elkezdeni hegedűlni?

Figyelt kérdés

Régebben 4-5évig jártam fuvolára és abbahagytam de szeretnék egy másik hangszeren is játszani és korábban énekeltem is 1,5 évig.

Milyen lenne a hegedű karrierem ha most kezdeném el?



2017. júl. 23. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis azt fogják itt neked mondani, hogy sosem késő, de őszintén, szerintem kicsit az.

Persze hobbiszinten elmegy, de olyan jó már nem leszel, mint azok, akik 5-6-7 évesen kezdik.

2017. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a cél. Nyilván világszínvonalú hegedűművész már nem nagyon lesz belőled. De ha hobbi szinten érdekel, akkor sose késő elkezdeni.
2017. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem zenélni sose késő. Én 14 évesen kezdtem zongorázni, bár igaz, hogy hegedülni jóval nehezebb, de kellő szorgalommal szépen lehet fejlődni. Neked meg van már tapasztalatod a zenébe, úgyhogy csak nem úgy kezdesz bele, hogy semmit se tudsz.
2017. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2017. júl. 23. 22:13
 5/8 Mojjo ***** válasza:
38%

Nem igazán értek egyet a "hegedűművész már nem leszel", meg a "nem leszel olyan jó, mint aki 5 évesen kezdte" passzusokkal. Reálisan nézve az ilyen abszolút kijelentések egészen biztosan hamisak. Az emberek sokfélék. A fejlődésük üteme, az agyuk fogékonysága, fejlődőképessége - beleértve a mozgáskoordinációt, izommemóriát, mindent -, az érzékük, vagy ha úgy tetszik tehetségük egy-egy dologhoz nagyon nagyon más. És bizony kivételes esetekben simán lehet, hogy valaki 15 évesen kezdi, és kimagasló eredményeket ér el hegedülésben, vagy bármi másban. A helyes megfogalmazás az, hogy ennek jelentősen kisebb az esélye, mintha jóval korábban kezdte volna.Épp ezért erre alapozni semennyire nem lehet.


Mindenesetre hobbiszinten egész biztosan meg lehet tanulni 15, 25, 35, vagy akár 55 évesen is.


Tessék, egy youtube csatorna, pont neked való:

https://www.youtube.com/channel/UCMGf-4TZDqNG97yqY5WPTCA/vid..


Különösen ez a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=DaugRxMz7tw


A csaj 22 évesen kezdte és itt megnézheted, mire jutott a kezdetektől 24 éves koráig - azaz két év alatt.

2017. júl. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mojjo. Ha már próbálsz ellenérvet felhozni arra, amit írtam, akkor legalább tényleg arra hoznád fel. Azt idézed tőlem, hogy "hegedűművész már nem leszel", holott én ilyet egyáltalán nem írtam. Olvasd el újra a hozzászólásom. Gyakorlatilag ugyanazt írtad le, mint én, csak kicsit hosszabban.
2017. júl. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
53%

@6:

Egyrészt direkt nem foglalkoztam azzal, hogy pontosan idézzek, ugyanis nem a közvetlen reakció volt a célom, hanem az, hogy a kérdezőnek írjak, némileg általánosságban. Márészt ezt írtad:


"Nyilván világszínvonalú hegedűművész már nem nagyon lesz belőled."


Értem én a "nagyon" szót ott a közepén, de azért lássuk be, ez a mondat azzal együtt is azt sugallja, hogy "ez teljesen felejtős". De ahogy érzed. Nem a veled való vita a célom, szóval mindegy is.

2017. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez annyi mindentől függ. Egy zenésztársam aki egész életében csak a zenével foglalkozott és szépen haladt vele, huszonévesen abba kellett hagynia mert egyszerűen nem fejlődött tovább. Többek között görcsösek lettek az ujjai. Aki pedig 17 évesen kezdte autodidakta módon és egy kis tanári segítséggel most negyvenkét évesen szerződött fellépései vannak. Mindenesetre saját véleményem szerint azért még mindig könnyebb fiatalon elkezdeni a zenetanulást.
2018. febr. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!