Tanulási tippek?

Figyelt kérdés

Hali, szeptemberbe kezdem az egyetemet, és kicsit félek, ti hogy tudtatok megbirkózni a töméntelen mennyiségű anyaggal? Bármilyen tippet trükköt szívesen fogadok.

Agyserkentőket használtok/tatok? Miket, mennyit és hogy hatott?



2017. júl. 24. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Leülsz és szépen tanulsz ennyi a trükk. Serkentőket meg csak a buták használnak. Épp elég lesz a vizsgadrukk ahhoz, hogy sokat tudj tanulni. Másnap úgyis kialhatod magad hacsak nem 2 egymás utáni nap vizsgázol.
2017. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"Leülsz és szépen tanulsz" Na igen, de hogy? Milyen módszerrel? Nektek mi jött be?
2017. júl. 24. 12:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd át a face csoportokat vannak e biztos évről évre visszatérő kérdések.

Amúgy én a megtanulandó anyagot kiírom tollal utána át gépbe és utána olvasom.. többnyire bejön csak időigényes mert szeretek lassan haladni :D

2017. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Volt télen egy 72 tételes vizsga... a b tétellel. Igaz max 1 oldal volt de kiírtam minden tételt a könyvből kézzel.. majd át gépbe. Azt hittem megpusztulok már de 5ös lett..:D Igaz 2013ról megmaradt tárgy volt de érdekelte a fenét :D
2017. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Mit tanulsz egyébként? Én valószínűleg múszaki pályára megyek ahol kevesebb a magolás és több az "értő" tanulás
2017. júl. 24. 12:59
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Én év közben igyekeztem a megértett levezetéseket gyakorolni, például kajaszünetekben levezettem amit tudtam, vonaton levezetem amit tudtam, hétvégén levezettem amit tudtam és így tovább. Aztán vizsgaidőszakban általában tételkidolgozás nélkül megtanultam a jegyzeteimet, plusz megfelelő forrásokból azt, amit nem értettem. Amikor úgy gondoltam tudom a tételt kimentem a táblámhoz és teljes levezetéssel elmondtam az egészet. Ha valamit nem tudtam jól, akkor éreztem, hogy azt nem jól magyarázom, mert magam sem értem igazán jól a dolgot (de ez csak akkor derült ki, amikor elő kellett adnom, azért is csináltam így). Ekkor leültem és újratanultam azt a részt vagy mentem fórumokra kérdezősködni, utánaolvastam. Aztán megint megpróbáltam elmondani. Ezt addig csináltam, amíg nem sikerült úgy elmondani, hogy úgy érezzem 100%-ra tudom. Ha ez megvolt, jött a következő tétel és így tovább. Mivel járt ez? Átlagosan 2 hetes tanulás egy vizsgára. Mire vezetett? 4.76-os diplomaminősítésre. Majdnem az összes elméleti tárgyam jeles lett, kettő volt, ami csak jó minősítést kapott. Összességében borzasztóan sokat kivett belőlem az egyetem és nem volt normális életem sem, de úgy gondolom igen szép eredménnyel zártam, ami nem csak az érdemjegyekben, ösztöndíjakban nyilvánul meg, hanem az oktatói elismerésekben is. Szóval megéri hajtani, de az ilyesfajta dolgot csak az tudja végigcsinálni, aki valóban elkötelezi magát a önmaga által választott út mellett. Szeretni kell azt, amit csinálsz.
2017. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Rendszeresség, és az ismétlés a hatékony tanulás kulcsa.


Próbálj mindennap időt szakítani a tananyagra, hidd el, sokkal könnyebb amikor nem egyszerre próbálod megtanulni az anyagot, ráadásul nem fogsz azon görcsölni, eljutsz-e a végére.


Amit én ajánlok azaz, hogy sose írj ki teljes tételeket! Ha van belőle jegyzeted, abból tanulj. Az újbóli kiírásra fordított idő alatt, csomó dolgot tudsz megtanulni a régi jegyzetekből, egyszerűen nem hatékony.


HANGOSAN olvasd az anyagot, csakis kizárólag a fontosabb dátumokat(?) neveket, összefüggéseket, címszavakat, képleteket írd fel egy papírlapra. Miután úgy érzed, hogy kellőképpen elsajátítottad az anyagot, akkor fogsz egy tiszta papírt, és elkezded előadni hangosan a témát, mintha te magyaráznad valakinek, eközben is felírsz címszavakat, kulcsszavakat, meg ilyeneket :)


+1 Ha valamit megtanultál rendesen, akkor ne pazarolj rá másnap időt, hogy átismételd, az ismétlést, úgy értem, hogy csak azt ismétled, amiben már nem vagy biztos, régebbi anyag, ezért "átfutod" picit, és visszajön a jelentős része! :)


Hajrá!!

2017. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hat nem vagyunk egyformak... de a szutyok kidolgozott tetelsorokbol en nem tudok tanulni sot mar elolvasni is borzalom... de ha leirom magamnak sokka jobban megtudom erteni. A szamolos meg gepes targyaknak persze mast kell alkalmazni de kinek mi jon be ..:) Amugy a vazlatirast is szoktam alkalmazni ha pl olyan az anyag.... aztan mesteren mar rakarok menni arra hogy ha egy oran egy tetelrol lesz szo azt betanuljam mert ott nem akarok mindent a vizsgaidoszakra hagyni...
2017. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megy a zöld mindenkinek, köszi :)
2017. júl. 24. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!