Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az első félvévem aktív...

Ha az első félvévem aktív lesz, a második pedig passzív, akkor meddig dolgozhatok a nyáron diákmunkásként?

Figyelt kérdés
Biosz szakra megyek Szegedre...imádom a biológiát,de már most rájöttem,hogy gyakorlatiasabb munkát szeretnék később.. Sajnos februárban nem jelöltem be a szülésznőit vagy az ápolónőit,ezért úgy gondoltam kipróbálom,milyen a biosz szak,s ha nem tetszik,februárban jelentkezek az előbb említett szakok egyikére,s addig pedig majd 2.félévre passziváltatnám magam,hogy diákmunkát vállalhassak. De kérdés,hogy nyáron meddig dolgozhatok? Azt tudom,hogy az első féléves diákom majd március 31-ig lesz érvényes... Nem tudom mikor van évzárás..Júniusban vagy júliusban vagy aug végéig dolgozhatok? Köszönöm a segítséget előre is :)

2017. júl. 25. 05:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Október 31-ig, ha még nem múltál el 25 éves, ugyanúgy, mint akinek aktív volt a tavaszi félév is. (25 éves kor fölött passzívon már nem lehet iskolaszövetkezeti jogviszonyt létesíteni, úgyhogy akkor március 31-ig.)
2017. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) És ha felvesznek a másik szakra,amit majd július végén tudok csak meg,akkor mikor kell kiíratkozni az adott szakomról? Nyáron lehet majd?
2017. júl. 25. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!