Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezhet ilyen hogy 1. ponttal...

Létezhet ilyen hogy 1. ponttal maradtam le az államilag finanszírozott szakról?

Figyelt kérdés
Van értelme fellebezni vagy bármi?Mert ez igy nagyon bosszantó mert még is csak az 500-ból 1.pont

#egyetem #holy shit
2017. júl. 26. 23:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatsz fellebbezni, de ilyen indokkal, hogy "csak egy pont kellett volna", nem fognak felvenni. A fellebbezésnek akkor van értelme, ha valami hiba történt a felvételi során, ha rosszul számolták ki a pontjaidat, nem adtak meg valami többletpontot, ami egyébként járna, stb. Ha nem jár több pont neked, akkor nem fogják megadni, a ponthatár alatt pedig felvenni se fognak. Ennyi erővel utána mehetnének a -2 pontosok, hogy nekik meg csak annyi kellene. Valahol meg kell húzni a határt, hogy kiket vesznek fel, pont erre van a ponthatár.
2017. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Így ezt könnyű mondani,de ha te lennél egy ilyen helyzetben szerintem megpróbálnád amit lehet..A kalkulátorban különben meg plusz 5.-el több jött és minden eredményem helyesen adtam meg,,Ezt is igen furcsának találom..Nem szeretem az üldözés elméleteket de az is eszembe jutott hogy valakinek a felsőbb körökből még pont csúszant egy hely az államin:DD
2017. júl. 26. 23:53
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, hogy az a pontszám az utolsó felvett személy pontszáma, tehát te eggyel vagy a legutolsó eredménnyel bekerülő között. Sokszor a legutolsó pontszáma is magas, de a másik iksz emberé a karon pedig még sokkal magasabb. Tudom, hogy nagyon bosszantó, de sajnos ez ilyen. Hidd el, engem is csak másodszorra vettek fel, nem esett jól.


A konspirációdnak nincs sok értelme, mert ha hibásnak találod a pontszámot, bármikor fellebbezhettél volna. Sajnos idén lemaradtál, de jövőre nem fogsz, és végül ugyanúgy fog elsülni az életed, mintha idén bejutottál volna.

2017. júl. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

A besorolási döntést csak nyomós okkal tudod megfellebbezni, az, hogy 1 pont kellett volna, nem ilyen. Te már a keretlétszám felett voltál. A ponthatár nem változik, akkor sem, ha senki nem iratkozik be. Tehát hiába van 100 hely, és csak 62 iratkozik be, nem lesz "ponthatármódosítás" és még 38-at felvesznek, hanem 38 hely üres marad.

Ha sehova nem jutottál be, még a pótfelvételi jöhet szóba.

2017. júl. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Hmm érdekes ez hogy még akkor se vesznek fel emberkéket ha tehetnék de hát ők csak jól járnak plusz pénzt jelent nekik:)Ezért rossz a felső oktatás én megengedném bárkinek aki érez magában annyit hogy a szakra menjen hogy járhasson amúgy is kihullik aki alkalmatlan..
2017. júl. 27. 02:26
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
Én is sajnos csak 3 ponttal maradtam le a hőn áhított szakról, idén 15 ponttal emeltek rajta... :(
2017. júl. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%

"én megengedném bárkinek aki érez magában annyit hogy a szakra menjen hogy járhasson amúgy is kihullik aki alkalmatlan.."


Ez nem így megy. Lehet, hogy az egyik szakra jelentkeznek 500-an, mind érez magában annyit, hogy megcsinálja az adott szakot, de egyszerüen nincs annyi tanár és terem, hogy be tudják fogadni ezt a sok hallgatot. És ha veled kivételt tesznek, akkor meg kell adniuk a többi diáknak is ezt a lehetöséget. Ezért van a ponthuzás, hogy nézne ki ha utána mindenki panaszleveleket küldözgetne az iskoláknak, és erre rögtön felvennék öket még akkor is, ha nincs meg a pontszámuk?

2017. júl. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A pontszámod csak azt mutatja meg hogy mennyire volt kedved tanulni az utolsó 2.évben..Ismerek olyat aki tök átlagos képességű és 400.felett lett bőven a pontja de abból van a több akinek lenne feje hozzá csak lusta és így nem lett meg a szükséges pontja.A matektanárom is azt mondta mindig aki okos az rendszerint lusta..
2017. júl. 27. 17:58
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki most lusta, az egyetemen is az lesz. Akkor minek pazaroljon rá pénzt az állam, ha úgyis kiesik, mert nem tanul?
2017. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%
Nekem meg kedvem és fejem megvolt hozzá, lusta voltam és így is 400 felett voltak a pontjaim, na erre varrj gombot. Még jó, hogy a szakra, amit szerettem volna, mégsem kerültem be elsőre, így volt egy évem megtanulni tanulni. Aki nem tanul, mi a frászt vár? Nem az van, hogy vannak a stréberek, akiknek 400 felett lesz meg a zseniális hópelyhek, akiknek simáán menne mégsem tudnak még 400-at sem összehozni, hanem vannak emberek, akik jól teljesítenek, és vannak, akik nem. Ha megengedhetted volna magadnak, hogy ne tanulj, bőven sikerülnie kellett volna. Megengedted, és mégsem sikerül. Ez legyen tanulópénz, de mennyire abszurd már, hogy aki jobb nálad, az azért lehet jobb, mert te hagyod neki. :D
2017. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!