Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakok vannak amik...

Milyen szakok vannak amik médiával foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Szeretek fotózni, van is gépem, de úgy gondolom hogy ezzel nehéz befutni.. érdekel ezen kívül a mozgókép is, de ebben sajnos nincs tapasztalatom. Nézegettem a média designer szakot. Aki ilyesmit tanul, vagy tud róla bármit az mesélne? Meg egyáltalán hogy miket lehet tanulni amik ezzel kapcsolatosak? Utána könnyen lehet munkát találni? És miket? Mi kell hozza, hogy ott tanulhassunk?
2017. júl. 27. 11:49
 1/2 anonim válasza:

Kodolányi János főiskola - Kommunikáció és Médiatudomány alapképzés,vagy a Televíziós műsorkészítő Felsőoktatás,ugyanebben a suliban.

Vagy van még a Schola Europa,ahol mozgókép és animációkészítést lehet tanulni.

Amúgy a Metropolitánon is nézz szét,ott is vannak ilyen szakok.

De én a Kodolányit ajánlom a legjobban :)

2017. júl. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amiket első írt azok jók lehetnek, bár a komunikáció és médiatudomány eléggé büfészak. 2/2 ismerősöm nem tudott vele elhelyezkedni, bár befutott youtubberek, de szerintem a szak nélkül is azok lettek volna.


A méda design jó és nem is annyira nehéz az elhelyeszkedés vele... De rá kell feküdni az ismerkedésre a megfelelő emberekkel már egyetemen. Én a Moholy Nagy egyetemet ajánlom, bár ide nehéz bekerülni, de legalább van államilag támogatott képzés is (a költséges 800 000 Ft/félév). A felvételi az 3 fordulós és az érettségid nem számít, annyi a lényeg hogy meglegyen... A fevételi vizsgából számolják a pontjaid. Többekközött rajzolni kell. De nagyon nehéz bekerülni. A METU már állitólag nem olyan jó egyetem mint a MOME, de ez a szak csak ezen a két iskolán indul. És ott csak költséges van 400 + ezer egy félév.

A MOME-n van fotózás is amúgy. Nem tudom mennyire jó (ott tanult SP :P Erről nem tudom mit gondoljak. Elvileg elég befutott fotós, de elnézve a képeit én nem mondanám túltehetségesnek)

... Ja, és média designről mehetsz másik egyetemre mesterképzésre operatőr művésznek is, szóval lehet hogy fotózásról is, de nem tudom.

2017. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!