Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy sokan csak...

Miért van az, hogy sokan csak mennek továbbtanulni és nem foglalkoznak azzal, hogy az adott szak egyáltalán nem piacképes?

Figyelt kérdés

Sírnak, hogy keveset keresnek meg hogy nem találtak munkát..Miért nem gondolkodtak előre ?


Félreértés ne essék, szerintem minden munkában ellehet helyezkedni, de vannak olyanok, amikre tényleg csak akkor éri menni, ha tudok h nagyon jo vagy belőle, különben nem lesz munkad. A felsőoktatás gyakorlatilag két részre szakadt. Vannak azok a szakok, amikkel alig van esély elhelyezkedni, s emellett vannak nagyon keresett szakok, ahol az állásajánlatok találnak meg téged


2017. febr. 11. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Olyan jó, hogy van, aki 3-5 évvel előre látja a jövőt! Taníts minket, kérlek! Mi a titkod!


ui: ezzel a hozzáállással nehéz lesz boldognak lenni. Ahhoz önmagadnak kéne maradnod. Nem piacképesnek, hanem önmagadnak. De majd 50 felett leesik, amikor már kiégtél abban a szuper piacképes melóban, ami megöli a lelked, minden nap. Addig meg nem látsz előre.

2017. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Mert nem gondolkodnak elõre nem figyelik a vilàgot,emellett belesz.rnak majd lesz valahogy.

Aztàn megy a síràs,hogy bezzeg kétdiplomàval a mehet 120 nettóért szívni.

Meg is érdemlik én 16-17 évesen àllàsokat figyeltem,meg,hogy mire van kereslet mi a trend,ennyi.

Butàk a magyarok piacképtelen szakokon tanulnak mert dolgozni lusta meg tanulni is de bulizni lehet mindennap olcsójànososan.

Erõsebb szakon tanulni is kell,meg munkàt beletenni,de nem baj majd õk szídjàk a senior mérnököt amikor beszàll az új Mercibe.

2017. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ezt inkább úgy közelíteném meg, hogy érdekli-e az adott illetőt a szakja, avagy sem. Lehet valaki egy magyarszakos diplomával is sikeres, ahogy egy mérnöki diplomával is sikertelen.
2023. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!