Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felvi.hu segítségével miért...

A felvi.hu segítségével miért nem tudok pontot számítani a művészeti egyetemeknél?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezeknél az egyetemeknél nem csak a ponthatár számít, hanem a felvételi vizsga is... De attól még van ponthatár is. Akkor azt miért nem tudom ki számóltatni, hogy annak megfelelnék e (majd, ez egyenlőre elmélet) ? Például a MOME animáció szakján idén 378 volt a ponthatár. Média Design-on 380.

De a felvi kalkulátora nem számít semmilyen pontot, hanem azt írja hogy az egyetemnél vizsgának is meg kell felelni.


2017. júl. 28. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ott a felvèteli vizsga számìt! Pont addig nem számìt amìg nincs sikeres felvètelid.
2017. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és sajnálom, hogy ilyen nehéz a felfogóképességem, de meg mindíg nem értem. :/


Szóval akkor érettségizek --> felvételivizsgát megcsinálom --> és csak ezután lesz a pontom végleges? Tehát a felvételi eredményei is a pontba számítanak bele?

2017. júl. 28. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem viszel pontot, se érettségiből, se nyelvvizsgából, stb.

A 2 vagy 3 fordulós felvételin gyűjtheted össze a szükséges pontokat.

(ha ez lenne a következő kérdés, ettől függetlenül igen, le kell érettségizned:D)

2017. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Wow, nagyon szépen köszönöm!

Mostmár jobban utána olvasok.

Akkor viszont, hogyha teljesen rossz lett az érettségim (330 körüli lenne, ha úgy lenne ahogy gondoltam) nem is kell újra tennem? Viszont ugye nyelvizsga az kell, de ha nem csinálok, hanem emelt angolból érettségizek, akkor az nem akadály, igaz?


Már nem akarlak zaklatni, de ha van kedved leírhatnád, hogy a 3 forduló miből áll nagyjából... :D

Az, hogy portfóliót mutatunk az már az első fordulónak számít, vagy ezen túl van 3 db?


És még 1x nagyon köszi! Sokat segítettél!

2017. júl. 28. 16:01
 5/7 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. Nagyon szívesen. :)

Akkor tegyél újra érettségit, ha van B terved művészeti egyetem helyett, ha nem sikerülne. Ahová már számít a pont. Ha viszont mindenképpen a művészeti a cél, pl a MOME, akkor felesleges újraérettségizned. Én letenném a nyelvvizsgát is, hamár emeltezel angolból, akkor menni fog a középfokú nyelvvizsga. Ugyanis diplomát már tudtommal sehol sem adnak nyelvvizsga nélkül, ezért jobb ha mihamarabb túlvagy rajta.


A portfólió az első forduló, amikor mappát kell beadnod. gyébként szakonként eltérnek a fordulók. A második fordulóban lehet rajz/interjú ilyesmi. A harmadik forduló több napig tart, különböző feladatokkal.


Böngészd át jól a MOME honlapját, mindent meg fogsz találni. :) Talán még az idei feladatkiírások is fentvannak, illetve az időbeosztás.

2017. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, kicsit pontosítom amit előbb írtam. Pontokat csak a harmadik fordulóban fogsz kapni, ha teljesíted az első kettő fordulót.
2017. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ ismét! Igazából ami a B terv, oda már idén felvettek volna a pontjaim alapján, mondjuk éppen csak. Viszont idén még családi okok miatt nem tudtam volna tovább tanulni amúgy sem... Ezért sem foglalkoztam még annyira a dologgal.

Ment a pont a válaszaidra!

2017. júl. 28. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!