Nagy tervek, lehetséges?

Figyelt kérdés

Szóval,egy éve kezdtem az egyetemet,rájöttem,hogy nem igazán érdekel,nekem való. Sajnos elkövettem a hibát,hogy (sok más csoporttársammal ellentétben) nem jelentkeztem idén máshova.

Ezen a szakon,ahol most vagyok, legjobban a három db közgázos tárgyunkat szerettem(ötös lett az összes vizsga kevés tanulással) Rájöttem,hogy nagyon érdekel a közgazdaságtan, szívesen foglalkoznék ezzel. Valamint a barátom már mesterezik közgázon,bankban dolgozik,irodában,így picit beleláttam a bankárok "világába",és nagyon érdekel a dolog.

Az a tervem,hogy egy év alatt felkészülök emelt matekra és a következő felvételi időszakban jelentkezek alkalmazott közgazdaságtanra.

Nem volt valami jó tanárunk gimiben, a középszintű érettségim éppenhogy 4-es lett,a tanár nagyon megutáltatta velünk a matekot,semmitnnem gyakoroltam rá.

Vajon (anyagi nehézség miatt), külön tanár nélkül fel tudnék készülni egy év alatt emelt matek érettségire? Miközben folytatom a jelenlegi szakon(szüleim nem engedik,hogy pssziváljak vagy otthagyjam)

Tudnátok mondani jó könyveket,amikből készülhetnék egyedül?

21L



2017. júl. 28. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, hogy most a jelenlegi szakodat (ami amúgy mi?) azt felbe akarod e hagyni, vagy mellette elkezdeni az alkalmazott közgazdaságtant.
2017. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Most milyen szakon vagy? Egyénbként én is hasonló helyzetben vagyok
2017. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Én mindenek előtt megpróbálnék rávilágítani a szüleimnek arra hogy miért is lenne sokkal jobb a passziváltatás. Nem tudom pontosan ennek a mechanikáját, de szerintem így nem használnál el feleslegesen államilag támogatott féléveket, mellesleg csak az első év ingyenes, hogyha otthagyod a képzést -lehetséges hogyha passzivátaltatsz akkor nem kell 1 évnyi képzést visszafizetni ami alaphangon 400 ezer Ft-.


Másfelől sokkal eredményesebben lehet azt tanulni ami érdekel, hogyha ez a közgazdászat akkor támogatni és nem akadályoztatni kéne ebben, feleslegesen ne kockáztassák a helyzetet azzal, hogy nem sikerül rendesen felkészülni és elegendően jó matek érettségit lerakni és ezért még egy évvel később belefogni a képzésbe.


Hogyha mindezt nem értik meg és ennek ellenére is egyetem mellett kell majd magad felkészíteni akkor se keseredj el. Egyrészt vehetsz fel kevesebb órát is azokat is elég 2-esre teljesíteni, az emelt matekot meg felfoghatod úgy mint egy egyetemi tantárgyat -hiszen egy vizsgára legalább annyit készülünk / készültünk mint anno egy érettségire-. Egyetem mellett hozzászokhattál már az önálló felkészülésre is szóval nem aggódnék.


Nekem nem tűnik annyira mission impossible-nek, közgazdaságra sincsenek nagy ponthatárok, 60% felett jár az emeltért a +50 pont is alapból.


Könyvet igazán nem tudok ajánlani, viszont 100% hogy találsz emelt matek érettségi felkészítő könyveket bárhol -olyan kaliberűeket mint az "ötösöm lesz kémiából"-, viszont szóbelire tudok jó tételsort adni ami teljesen lefedi az egészet.


[link]

2017. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Társadalomtudományi karra járok.

Igen,én is rájöttem közben,hogy semmi értelme igazából.

Nem is alartam idejönni,de nem tudtam,mit akarok igazán és a szüleim erőltették,hogy "márpedig jelentkezel,mert diploma nélkül blabla..." szokásos.

2017. júl. 28. 23:05
 5/11 anonim ***** válasza:
És honnan tudod hogy érdekelne a közgazdadágtan? Volt mikrod/makrod?
2017. júl. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt a karon van pár közgázos tárgyunk. Mikro-makro az pont nem volt.
2017. júl. 29. 08:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor sokat nem láthattál belőle mivel az alkalmazott kozgazd alapja ez a két szak. Milyen tárgyaid voltak amikre azt mondod hogy kozgazosak voltak?
2017. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Közgazdaságtan alapjai 1,2. ,nemzetközi gazdaságtan 1,2.

Nyilván ez elég kevés,tudom. De a barátom alkalmazott közgazdaságtanin végzett tavaly,és néha olvasgattam,amit tanultak. Az pl nagyin tetszett.

2017. júl. 29. 11:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezek a tárgyak nem tudom mit takarnak, de ha rajzolgattatok ábrákat, görbéket (pl marshall kereszt) akkor van koze a mikro/makrohoz. Ha így is tetszett akkor hajrá:) de készülj fel hogy milliószor több és nehezebb matek lesz benne mint amiket ezeknél a tárgxaidnál tapasztaltál.
2017. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Viszont van elég pontod átmenni? 460 körüli kell az államihoz...
2017. júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!