Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem mehetnek társadalmi...

Miért nem mehetnek társadalmi nemek tanulmánya szakra tanárok, ha közgazdászok mehetnek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 31. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen tanár vagy. Ha bölcsész/humán szakos, akkor nincs komolyabb probléma:


"A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:

[...]

Továbbá azok az alapképzési és mesterképzési szakok [...], amelyeket [...] a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad. E szakok esetében a belépéshez [...] szükséges minimális kreditek száma legalább 60 kredit társadalomtudományi vagy bölcsészettudományi ismeretkörökből."


A dolog filozófiájával egyébként nem értek egyet, bár a tanárképzősöket elég sok helyről kihagyják, úgymond elfelejtik megemlíteni, hogy ők is mehetnek valahová. Szerintem célszerű lenne írni egy e-mailt egy ilyen képzést indító intézménynek, hogy tanárként mehetnél-e oda.

2017. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Természettudományos vagyok. Nem gondolom, hogy a trehányságuk miatt hagyták ki a tanárokat, csak személy szerint nem értem a logikáját. Mennyivel ért hozzá jobban egy közgazdász?
2017. júl. 31. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
A mögöttes logikát annyiban megértem, hogy a közgazdaságtan alapjaiban véve szintén egy társadalomtudomány. Az már más kérdés, hogy ebből a gyakorlatban mi jön át, főleg mondjuk egy alapképzés keretein belül. Mint közgazdász hallgató annyit tudok mondani, hogy szinte semmi sem. De nyilván ezt nálunk sokkal okosabb és felkészültebb szakemberek döntötték el. Ezen az analógián elindulva én nem a közgazdászok "jogosultságát" vonom kétségbe, hanem inkább a jogászokét, hiszen amit ők tanulnak az se nem bölcsészet, se nem társadalomtudomány, ráadásul a pedagógiától (amihez a gyakorlatban talán a legtöbb köze van ennek a mesterszaknak) is igencsak távol áll.
2017. aug. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen: mindkettő társadalomtudomány. Az eltén a tátk-n tanítják mindkettőt.

Mondok hasonlót: barátom jogról akar politológiára átjelentkezni (elte), ez is egy kar, beadott kérvényt, azt mondták eldöntik, mert a poli alapján társtudomány.

2017. aug. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg valóban ezért, köszönöm.
2017. aug. 1. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!