Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógus vagy mentőtiszt?

Óvodapedagógus vagy mentőtiszt?

Figyelt kérdés

Emberekkel szeretnék foglalkozni, segíteni nekik. Mindkettő egyformán tetszik. Melyik illene jobban egy lányhoz aki alacsonyabb, soványabb, kedves, nyitott.


(Ápoló alapvégzettségem van, értek ehhez. De az óvodai munka is tetszik, vannak nevelt gyerekeim, szeretem a gyerekeket. Tegyük fel mindkettőben egyformán vagyok tehetséges.) Melyik fizet jobban? Melyikre néznétek fel, ismernétek el jobban a munkáját? Melyik viseli meg kevésbé az embert, hova kell több fizikai erő?


2017. aug. 1. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő szarul fizet. Óvónőként nem kell dolgoznod éjszaka, hétvégén és ünnepeken, ezen kívül van nyári szünet. Ha családod van, ez fontos szempont.
2017. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
melyiket szeretnéd inkább? az első nevel, a második ápol, gyógyít- mindkettő szép hivatás, de nagyon más. A munkaidőbeosztás, ahogy Achilles írta, az óvónőnél családbarát, a másiknál nagyon nem. És sajnos a sok kudarcélmény miatt a mentős nehezen elviselhető. A kisgyerekektől meg álladóan tanulunk, csodás dolog az.
2017. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

és a védőnő esetleg? Egészségügy is, gyerekekkel is foglalkozhatsz, nincs éjszakai műszak mint a mentőtisztnél.


Mentőtisztet mondanám ebből a kettőből, de alacsony vékony lányként nem nagyon lennél megbecsülve, és ott bírni kell a stresszt, azonnal kell reagálni hiszen életek múlnak rajtad, valamint itt csak a legritkább esetben találkozol gyerekkel, őket a gyermekmentősök szállítják és oda ha jól tudom kell még egy plusz végzettség is.


Óvónőt idéntől reformálták meg, hiába végzed el, két évig csak gyakornok lehetsz egy másik óvónő mellett, és x évente vizsgáznod kell ismét hogy fentebb kerülj a fizetési listán.

2017. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az óvodapedagógust javasolnám, egyrészt nyugisabb munka, nem kérdés, hogy kisebb fizikai megterhelést jelent. Ráadásul a sulit is jóval nagyobb eséllyel végzed el időben. A tisztit kevesen végzik el időben, az ápoló végzettség semmit nem jelent hidd el! Az meg ne is haragudj, hogy szerinted te értesz ehhez, az csak egy dolog, fontos az alázat is. Az oxi vizsgákon ugyanúgy peregnek ki még a mentőápolók is, akik már félállásban dolgoznak, mint bárki, akinek nem volt e.ü előképzettsége. Egyébként a mentőtiszt azért nem keres olyan rosszul. Ha talpraesett kiscsaj persze sok sikert hozzá, meg lehet csinálni. De az óvodapedagógus nyugisabb, könnyebb, bár kevésbé megbecsült, és szerintem kevesebbet is keresnek. De több a szabadidőd, és nem leszel egy lelki idegroncs, ha esetleg kiderül, hogy mégsem neked való a mentőzés. Ez persze csak egy vélemény, neked kell döntened. A tiszti elég tökös, talpraesett csajoknak való. Sok sikert, bármelyiket is választod.
2017. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!